Şu anda çalan
Sanatçı bilgisi getiriliyor
Şarkı bilgisi getiriliyor
CANLI
Yozgat Haber - Yozgat FM, Yozgat Son dakika Haberleri
Müzik Akışı
Yozgat Haber - Yozgat FM, Yozgat Son dakika Haberleri
Advertisement Advertisement

Yozgat'ta kısıtlama sürecek mi?

Koronavirüs tedbirleri hakkında net açıklamaların yapılacağı Kabine Toplantısı öncesinde Yozgat’ın durumu kesin olmamakla birlikte ortaya çıktı. Geçen hafta verilerine göre yüz binde 36-100 arası vaka görülen iller arasında bulunan ve turuncu listede yer alan Yozgat’ta kısıtlamaların sürmesi bekleniyor.

Yozgat'ta kısıtlama sürecek mi?
01 Mart 2021 08:36
1808

Ergül Mobilya

Koronavirüs tedbirlerinin gevşetilmesi gündeme gelmesine rağmen geçen hafta yayınlanan listeye göre halen riskli iller arasında bulunduğu için yarın yapılacak olan Kabine toplantısında Yozgat için beklenilen kararın çıkması muhtemel gözükmüyor.

YOZGAT YÜKSEK RİSKLİ İLLER ARASINDA

Pazartesi gününden itibaren kademeli normalleşmeye geçecek olan Türkiye’de iller kırmızı, turuncu, sarı ve mavi liste olmak üzere dört gruba ayrıldı. Adana, Amasya, Antalya, Artvin, Aydın, Balıkesir, Bilecik, Bolu, Burdur, Bursa, Çanakkale, Çorum, Edirne, Elazığ, Erzurum, Gümüşhane, Hatay, Mersin, İstanbul, İzmir, Kayseri, Kırklareli, Kocaeli, Kütahya, Malatya, Manisa, Muğla, Nevşehir, Niğde, Siirt, Sinop, Sivas, Tekirdağ, Zonguldak, Kırıkkale, Ardahan, Yalova, Kilis ve Düzce ile birlikte Yüz binde 36-100 arası vaka görülen yüksek riskli iller arasında bulunan Yozgat’ta kısıtlamaların sürmesi bekleniyor.

KABİNE BUFÜN TOPLANACAK

81 ili tamamında uygulanan hafta içi belirli saatlerde hafta sonu tam olan sokak kısıtlamasının yanı sıra 18 yaş altı ve 65 yaş üstü için uygulanan kısıtlamalar, restoran ve kafelerin çalışma durumları ile yüz yüze eğitim gibi birçok konunun görüşüleceği Kabine toplantısı için geri sayım başladı.

1 Mart'ta başlayacak normalleşmenin hangi illerde olacağı milyonlar tarafından merak konusu oldu. Buna göre kırmızı ve turuncuda yer alan illerde kısıtlamaya devam edilecek. Sarı listedeki illere kısmi kısıtlama olurken, mavi listedeki illerde ise normalleşme adımları atılacak. Normalleşmeyle ilgili son kararlar pazartesi günü gerçekleşecek olan Kabine Toplantısında netleşecek.

DAHA FAZLA YOZGAT HABERİNE ULAŞMAK İÇİN TIKLAYINIZ YOZGAT HABER

Yorumlar


Henüz yorum eklenmemiş.

En çok okunanlar