Şu anda çalan
Sanatçı bilgisi getiriliyor
Şarkı bilgisi getiriliyor
CANLI
Yozgat Haber - Yozgat FM, Yozgat Son dakika Haberleri
Müzik Akışı
Yozgat Haber - Yozgat FM, Yozgat Son dakika Haberleri
Advertisement Advertisement

Şahin: Yozgat'taki aşı rakamlarını açıkladı

Yozgat İl Sağlık Müdürü Dr. Fatih Şahin, ülke genelinde eş zamanlı başlatılan ve Yozgat’ta da uygulanan kovid-19 aşılama çalışmasının devam ettiğini söyledi.

Şahin: Yozgat'taki aşı rakamlarını açıkladı
06 Temmuz 2021 18:25
397

Göktürk VIP Özel Güvenlik

Dr. Fatih Şahin yaptığı açıklamada; aşılama çalışması kapsamında mobil ekipler ve aşı uygulama noktaları ile aşı çalışmalarına ivme kazandırılmaya çalışıldığını ifade etti.
Şahin, “İlk olarak 14 Ocak tarihinde hastanelerimizde kurulan aşı odaları ve aile hekimliklerimizde başlanmıştır. Başarılı bir şekilde devam eden aşı çalışmalarımıza Sağlık Bakanlığımızın ülke genelinde 18 yaş ve üzerindeki vatandaşlarımızın aşılanması kararı ile birlikte daha etkin olabilmek ve vatandaşlarımızda ulaşabilmek için ilimiz genelinde 35 mobil ekip kurulmuş ve bu ekiplerimizde evde bakım hastalarımız, cezaevleri, organize sanayi, rehabilitasyon merkezlerindeki vatandaşlarımızın istekleri doğrultusun’ da aşı uygulamaları devam etmektedir. Salgınla mücadelemizde bir adım daha vatandaşlarımıza yaklaşmak ve bu savaşı kazanabilmek adına 2 (iki) tanesi il merkezinde ( Cumhuriyet Meydanı ve Otobüs terminali) olmak üzere kurulan çadırlar ile toplamda İlimiz genelinde sabit 15 (Onbeş) adet Covid-19 aşı uygulama noktası kurulmuştur. Bu çalışmalarımız ile an itibari ile toplam yapılan aşı sayısı 260 bin 635 kişi, 1.doz aşılama 169 bin 275, 2. doz aşılama ise 85 bin 529.”dedi.


BİR GÜNDE İLİMİZ GENELİNDE 10 BİN 400 KİŞİ AŞILANMIŞTIR
“Bir günde ilimiz genelinde açtığımız aşı randevu sayısı 20.000 Alınan randevu sayısı 7.500 uygulanan aşı sayısı 10.400 civarındadır.”diyen Şahin, “Yani İlimiz genelinde bir günde ortalama 20.000 vatandaşımıza aşı uygulama kapasitesine sahibiz. 10 Mart 2020 tarihi itibari ile ülkemizde de görülmeye başlayan Covit-19 salgını nedeni ile çok üzüldük çok yıprandık ve aylarca sevdiklerimizden ayrı kaldık. Aynı acıları yaşamamak ve hayatımızı eskisi gibi sürdüre bilmek için artık elimizde bir silahımız var. Lütfen gelin bu savaşı kazanabilmemiz için bu silahı hep birlikte kullanalım. Eski normallerimize tam anlamı ile dönebilmek artık siz değerli vatandaşlarımızın elinde.”diye konuştu.

DAHA FAZLA YOZGAT HABERİNE ULAŞMAK İÇİN TIKLAYINIZ YOZGAT HABER

Yorumlar


Henüz yorum eklenmemiş.

En çok okunanlar