Şu anda çalan
Sanatçı bilgisi getiriliyor
Şarkı bilgisi getiriliyor
CANLI
Yozgat Haber - Yozgat FM, Yozgat Son dakika Haberleri
Müzik Akışı
Yozgat Haber - Yozgat FM, Yozgat Son dakika Haberleri
Advertisement Advertisement

Sağlıkçılar İl Divan Toplantısında Buluştu

Sağlık-Sen Genel Başkanı Semih Durmuş, Genel Sekreter Durali Baki, Genel Başkan Yardımcıları Mahmut Faruk Doğan ve Yasin Barutcu, Amasya, Çorum, Tokat ve Yozgat Şubelerinin ortak düzenlediği İl Divan Toplantısına katıldı.

Sağlıkçılar İl Divan Toplantısında Buluştu
01 Kasım 2021 11:20
2266

Ergül Mobilya

Toplantıda konuşan Genel Başkan Durmuş, 6. Dönem Toplu Sözleşme kazanımları hakkında bilgi verdi. Durmuş, sabit ek ödemenin yüzde 20 oranında artırılması, sözleşmelilere kadro, 3600 ek gösterge çalışmasının yapılması, sosyal hizmet tazminatının artırılması gibi önemli kazanımlarla sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarının yüzlerini güldürdüklerini dile getirdi. 6. Dönem Toplu Sözleşme’de sağlık çalışanlarının hak ettiklerini alması için hem sahada hem masada mücadele verdiklerini kaydeden Sağlık-Sen Genel Başkanı Semih Durmuş, “Yapılan siyasi ve bürokratik görüşmelerle mücadelemizi güçlendirdik ve önemli kazanımların altına imza attık” dedi. 

“Kazanımların Adresi Olduğumuzu Bir Kez Daha Kanıtladık”

Sağlık çalışanlarının refahı ve mutluluğu için mücadeleden asla vazgeçmediklerini anlatan Durmuş, “Bizler, sağlık çalışanlarının hak ettiklerini alması için hem sahada hem masada mücadele ettik. Meydanlara inerek, sesimizi her kesime duyurduk. Öte yandan yapılan siyasi ve bürokratik görüşmelerle mücadelemizi güçlendirdik. Tüm bunların neticesinde önemli kazanımlara imza attık. Elde ettiğimiz kazanımlarla, Sağlık-Sen’in kazanımların adresi olduğunu bir kez daha kanıtlamış olduk” diye konuştu. Sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarının her açıdan refaha kavuşması için mücadeleye yılmadan devam edeceklerini belirten Durmuş, döner sermeye adaletsizliği başta olmak üzere tüm sorunların çözüme kavuşacağı güne kadar azimle çalışmayı sürdüreceklerini bildirdi.

İl Divan Toplantısının ev sahipliğini yapan Amasya Şube Başkanı Recep Eliaçık, Çorum Şube Başkanı Ahmet Saatçi, Tokat Şube Başkanı Suat Mantar ve Yozgat Şube Başkanı Atakan Erciyas da selamlama konuşması yaparak, toplantıya katılanlara teşekkürlerini iletti. Genel Başkan Semih Durmuş ve Genel Başkan Yardımcısı Mahmut Faruk Doğan, İl Divan Toplantısı öncesi Yozgat’ta çeşitli temaslarda bulundu. Ziyaretler esnasında Durmuş ve Doğan’a, Yozgat Şube Başkanı Atakan Erciyas ile yönetim kurulu üyeleri eşlik etti. Sağlık-Sen heyeti, 5 ve 6 Nolu Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonlarında görevli sağlık çalışanlarına ziyaret gerçekleştirdi. Ziyarette, çalışanlara toplu sözleşme kazanımları hakkında bilgi verildi.

 

DAHA FAZLA YOZGAT HABERİNE ULAŞMAK İÇİN TIKLAYINIZ YOZGAT HABER

Yorumlar


Henüz yorum eklenmemiş.

En çok okunanlar