Şu anda çalan
Sanatçı bilgisi getiriliyor
Şarkı bilgisi getiriliyor
CANLI
Yozgat Haber - Yozgat FM, Yozgat Son dakika Haberleri
Müzik Akışı
Yozgat Haber - Yozgat FM, Yozgat Son dakika Haberleri
Advertisement Advertisement

Bozdağ devreye girdi Fırat Can Fransa'dan Türkiye'ye getirildi

TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı ve Ak Parti Yozgat Milletvekili Bekir Bozdağ’ın gayretleriyle Fransa’nın Lyon kentinde tedavi gören Yozgatlı Fırat Can Erciyas Sağlık Bakanlığı tarafından tahsis edilen ambulans uçakla Ankara Dr. Sami Ulus Kadın Doğum, Çocuk Sağlığı Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesinde tedavi altına alındı.

Bozdağ devreye girdi Fırat Can Fransa'dan Türkiye'ye getirildi
28 Ocak 2021 09:56
1102

Ergül Mobilya

Geçtiğimiz yaz ayında Fransa’dan Türkiye’ye gelen Yozgatlı gurbetçi aile Kocaeli’nde misafirlikteyken Fırat Can ERCIYAS geçirdiği bir  kaza sonucu kalbi durmuş ve hastanede yapılan müdahaleler sonucu yaşama döndürülmüştü.

Kalbi duran Erciyes beyin hücrelerinde ciddi hasar oluşmuştu. Fırat Can’ın tedavisine Fransa’nın Lyon Kentinde devam edilmekte iken Türkiye’de kök hücre tedavisi imkanlarının daha gelişmiş olması sebebiyle  ailenin isteği üzerine ülkemizde tedavisine devam edilmesi için başvuruda bulunulmuş ve konu Saraykent AK Parti İlçe Başkanı Necmettin KAYA tarafından Bekir Bozdağ’a iletilmişti.

Bozdağ dış işleri Bakanı Mevlüt ÇAVUŞOĞLU ve Sağlık Bakanı Fahrettin KOCA’ya konuyu aktarması neticesinde Fırat Can ERCIYAS Sağlık Bakanlığı tarafından tahsis edilen ambulans uçak ile Fransa’nın Lyon kentinden Ankara Dr.Sami Ulus Kadın Doğum ,Çocuk Sağlığı Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesinde tedavi altına alındı.

DAHA FAZLA YOZGAT HABERİNE ULAŞMAK İÇİN TIKLAYINIZ YOZGAT HABER

Yorumlar


Henüz yorum eklenmemiş.

En çok okunanlar