Şu anda çalan
Sanatçı bilgisi getiriliyor
Şarkı bilgisi getiriliyor
CANLI
Yozgat Haber - Yozgat FM, Yozgat Son dakika Haberleri
Müzik Akışı
Yozgat Haber - Yozgat FM, Yozgat Son dakika Haberleri
Advertisement Advertisement

Anne adaylarına sertifikaları verildi

Yozgat Şehir Hastanesi Gebe Okulu’nda verilen 5 haftalık eğitimi tamamlayan anne adaylarına sertifikaları verildi.

Anne adaylarına sertifikaları verildi
04 Haziran 2022 14:13
637

Göktürk VIP Özel Güvenlik

Türkiye’nin ilk Şehir Hastanesi ve ülkenin ilk Anne Dostu, Bebek Dostu unvanına sahip Yozgat Şehir Hastanesinde, Başhekim Uz Dr Mustafa Kozan ve Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Elif Tinel’ in, katılımlarıyla Gebe Okulundan mezun olan anne adaylarına sertifikaları verildi.


Başhekim Mustafa Kozan, etkinlikte anne adaylarına sertifikalarını takdim ederek tebrik etti. Başhekim Kozan, “Hastanemizde alanında deneyimli ve eğitimli Ebe Demet Civan, Fizyoterapist Semanur Fırat Ergoterapist ve Mustafa Özbent eşliğinde anne adaylarına 5 haftalık eğitim eğitim verildi. Bu süreçte; Gebeliğin oluşumuz ve fizyolojisi, Gebelikte tehlike belirtileri ve önlemler, Gebelikte günlük yaşam ve beslenme, Doğum süreci ve doğum ağrısı ile ilaçsız baş etme yöntemleri ( egzersiz, nefes egzersizi, masaj gibi), Yenidoğan özellikleri-bakımı-yıkanması-masaj, Anne sütü ve emzirme, Anne adaylarımızdan doğmamış bebeklerine mektup, Lohusalık, Aile Planlaması konularında eğitimlerin yanı sıra; nefes egzersizi, meditasyon, gebelik egzersizi uygulamalarıyla desteklenerek anne adayları bilgi ve beceri kazanmış olarak mezun oldular.
Eğitim sonunda doğum odaları gezdirilen ve ebelerle tanıştırılan anne adaylarına katılım belgeleri de takdim edildi. Eğitim alan gebelerimiz bu eğitimler ile kendilerini daha güvende ve daha rahat hissettiklerini, bu konuda bilgi sahibi oldukları ve ne yapacaklarını bildikleri için gebe okulu çalışanlarımıza ve hastane yönetimimize teşekkür ettiler. Amacımız tüm gebelerimizin bu bilinçle hareket ederek anneliği ve babalığın farkındalığını hissetmesidir. Yozgat Şehir Hastanesi olarak hastanemize başvuran tüm gebelerimizi Gebe Okulumuza davet ediyoruz.”diye konuştu.


Kursa katılımın ücretsiz olduğunu vurgulayan Başhekim Kozan, anne adaylarının başvuru için hastaneye gelebileceklerini veya 444 20 66’dan 5085’i bağlatarak gerekli bilgiye ulaşabileceklerini ifade etti.

DAHA FAZLA YOZGAT HABERİNE ULAŞMAK İÇİN TIKLAYINIZ YOZGAT HABER

Yorumlar


Henüz yorum eklenmemiş.

En çok okunanlar