Şu anda çalan
Sanatçı bilgisi getiriliyor
Şarkı bilgisi getiriliyor
CANLI
Yozgat Haber - Yozgat FM, Yozgat Son dakika Haberleri
Müzik Akışı
Yozgat Haber - Yozgat FM, Yozgat Son dakika Haberleri
Advertisement Advertisement

Yusuf Başer: 40 yıllık rüya gerçek oluyor

Ak Parti Yozgat Milletvekili ve Genel Merkez Seçim İşleri Başkan Yardımcısı Yusuf Başer, Yerköy İnandık Barajı inşaat seviyesinin yüzde 32 seviyesine ulaştığını söyledi.

Yusuf Başer: 40 yıllık rüya gerçek oluyor
21 Aralık 2020 08:00
2367

Ergül Mobilya

Ak Parti Yozgat Milletvekili Yusuf Başer yaptığı açıklamada; "Yerköy’ümüzün 40 yıllık rüyası gerçek oluyor. Yerköy İnandık Barajı’nın inşaatı tam hızla devam ediyor. Barajımızın inşaatı %32 seviyesine ulaştı. Barajımızda silindirle sıkıştırılmış beton imalatlarımızı yapıyoruz. Barajımız tamamlandığında Belkavak, Göçerli, Buruncuk, Arifeoğlu, Süleymanlı ve Sekili’nin bir kısım tarım arazilerini suyla buluşturacağız." dedi.

YERKÖY İNANDIK BARAJI
 İnandık Barajı’nın 31,10 milyon metreküp su ile Belkavak, Göçerli, Buruncuk, Arifeoğlu, Süleymanlı ve Sekili’nin bir kısım tarım arazilerinin de içinde bulunduğu toplam 28 bin 750 dekar tarım arazisi sulanacak. 

İnandık Barajı ve sulamasının tamamlanması ile bölgede yapılacak sulu tarım ile birlikte 2020 yılı birim fiyatları ile 670 TL dekar başına gelir artışı bin kişiye istihdam imkanı ve milli ekonomiye yılda 16 milyon 770 bin lira katkı sağlanması hedeflenmektedir.

 

DAHA FAZLA YOZGAT HABERİNE ULAŞMAK İÇİN TIKLAYINIZ YOZGAT HABER

Yorumlar


Henüz yorum eklenmemiş.

En çok okunanlar