Şu anda çalan
Sanatçı bilgisi getiriliyor
Şarkı bilgisi getiriliyor
CANLI
Yozgat Haber - Yozgat FM, Yozgat Son dakika Haberleri
Müzik Akışı
Yozgat Haber - Yozgat FM, Yozgat Son dakika Haberleri
Advertisement Advertisement

YURT-SEN 5. gününde Meclis'e ulaştı

Merkezi Yozgat’ta bulunan Yurt Sendikaları Konfederasyonu yöneticileri, toplu sözleşmelerinde uygulanan yüzde 1 üye barajı getirilmesini protesto etmek üzere Pazar günü Yozgat Cumhuriyet Meydanı'ndan başlattıkları yürüyüş, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde son buldu.

YURT-SEN 5. gününde Meclis'e ulaştı
20 Kasım 2021 10:28
1920

Ergül Mobilya
 
Sendikalara dayatılan yüzde 1 barajına ve siyasal sendikacılığa hayır diyerek, geçtiğimiz Pazar günü Cumhuriyet Meydanı'ndan protesto yürüyüşüne başlayan Yurt Sendikaları Konfederasyonu üyeleri, 6 gün olarak planladıkları, ancak Ankara Valiliği tarafından engellenmeleri nedeniyle yürüyüşün 5’inci gününde Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde bitirildiği belirtildi. Yürüyüşe katılan Sendika Genel Başkanı Hakan Çeliksoy ve arkadaşlarını Konya İYİ Parti Milletvekili, Türkiye Kamu Sen Teşkilatlanma Başkanı ve Türk Büro Sen Genel Başkanı Fahrettin Yokuş karşıladı.
 
Yurt Sendikaları Konfederasyonu Genel Başkanı Hakan Çeliksoy, toplu sözleşmelerinde uygulanan yüzde 1 üye barajı getirilmesini protesto etmek için Yozgat'tan Ankara'ya protesto yürüyüşü sırasında yaşadıkları sıkıntıları, sendika faaliyetleri hakkında Türk Büro Sen Genel Başkanı Fahrettin Yokuş'a bilgi verdi.
 
Çeliksoy, ‘’Bilgilendirme sonrasında Sayın Yokuş aniden koltuğundan kalktı hadi Meclis bahçesinde basın açıklaması yapacağız dedi ve dediği gibide yaptık. Bizlerin hak arama yürüyüşümüzde yanımızda olduğu için ve destekleri için Konya İYİ Parti Milletvekilimiz Sayın Fahrettin Yokuş`a teşekkür ederiz’’ dedi.
 
Yurt Sendikaları Konfederasyonu Genel Başkanı Çeliksoy, TBMM’inde Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Yozgat Milletvekili Ali Keven ile de görüştü. Çeliksoy, ‘’Bizleri yürüyüşümüzü ilk gününden beri destekleyen Milletvekilimiz Sayın Ali Keven`e teşekkür ederiz’’ dedi. Keven'de, ‘’Haklarını aramak ve yandaş sendikanın toplu sözleşmesini protesto etmek için Yozgat'tan Ankara'ya yürüyen Yurt Sendikaları Genel Başkanı Sayın Hakan Çeliksoy ve sendika yöneticisi arkadaşlarımız ile Meclis'te görüştük.Yaptıkları onurlu yürüyüşten dolayı kendilerini kutluyorum. Hak verilmez alınır!’’ ifadelerini kullandı. 


DAHA FAZLA YOZGAT HABERİNE ULAŞMAK İÇİN TIKLAYINIZ YOZGAT HABER

Yorumlar


Henüz yorum eklenmemiş.

En çok okunanlar