Şu anda çalan
Sanatçı bilgisi getiriliyor
Şarkı bilgisi getiriliyor
CANLI
Yozgat FM & Yozgat TV
Müzik Akışı
Program Adı
Yozgatlı Dernekler Çamlık'ta Buluştu
Bozok Kültür Sanat ve Edebiyat Derneği ve  Baden Wurtemberg  Yozgat Dernekler Birliği üyeleri Çamlık Milli Parkında sazlı sözlü muhabbet edip,birliktelik yemeği verdiler.
Yozgatlı Dernekler Çamlık'ta Buluştu
18 Ağustos 2020 19:00
945

Ergül Mobilya

Bozok Kültür Sanat ve Edebiyat Derneği ve  Baden Wurtemberg  Yozgat Dernekler Birliği üyeleri Çamlık Milli Parkında sazlı sözlü muhabbet edip,birliktelik yemeği verdiler.

   Programa Bozok Kültür Sanat ve Edebiyat Derneği Başkanı Songül Yurdagül,Baden Wurtemberg  Yozgat Dernekler Birliği Başkanı Selahattin Köse ve diğer Sivil Toplum Kuruluşları Başkanları ve üyeleri  katıldı.

   Programa katılan Baden Wurtemberg  Yozgat Dernekler Birliği Başkanı Selahattin Köse ; "Bizim hedefimiz, gayemiz Yozgat'a ve Yozgatlıya hizmet etmek.Bizler Avrupa'da yaşayan Yozgat'ın gönül elçileriyiz, daha doğrusu  gönül neferleriyiz.Yani Yozgat için ne gerekiyorsa yapmamız gereken doyduğumuz yerden doğduğumuz yere  vefa borcumuzu ödemek için her zaman Yozgatlı'nın yanında olmaya çalışacağız. Bunun için de sivil toplum örgütü başkanlarımız ile birebir diyaloğa girerek, irtibatta olarak, onların fikir ve görüşleri doğrultusunda neler yapılacağının hizmetini vereceğiz inşallah. Herşey Yozgatımız için diyorum.Yozgat TV olarak sizleri de aramızda görmekten mutluk duyuyoruz, aynı zamanda bizleri böyle tanıttığınız için sizlerin sayesinde daha fazla Yozgatlıya ulaşma imkanı bulmuş oluyoruz. Hepinize saygı ve sevgilerimle. Herşey Yozgat için,Yozgatımız için..." dedi.

  Bozok Kültür Sanat ve Edebiyat Derneği Başkanı Songül Yurdagül;  "Bugün burada bütün Yozgatlı Sivil Toplum Kuruluşlarını bir araya getirmiş bulunuyoruz. Bir araya getirmemizdeki gaye  burada yaptığımız çalışmaları Avrupadaki gurbetçilere tanıtmak, onlardan gerekli destek ve katılımı sağlamak. Bu anlamda, 17 ayrı  sivil toplum kuruluşu  başkanımız buradalar. Sosyal mesafe ve kurallar çerçevesinde Bozok Kültür Sanat ve Edebiyat Derneği'ne yakıştığı gibi ikramlı bir toplantı yaptık. İnşallah sesimiz gerekli yerlerde duyulur ve biz  sivil toplum kuruluşları olarak  Yozgat için daha fazla ne yapabiliriz derdine düşeriz" ifadelerini kullandı .

   Programda testiyi kıran Köse,  Bozok Kültür Sanat ve Edebiyat derneği'nin  gelecek yıl ki düzenleyeceği programların sponsoru olduğunu müjdeledi.

Yorumlar


Henüz yorum eklenmemiş.

En çok okunanlar