Şu anda çalan
Sanatçı bilgisi getiriliyor
Şarkı bilgisi getiriliyor
CANLI
Yozgat Haber - Yozgat FM, Yozgat Son dakika Haberleri
Müzik Akışı
Yozgat Haber - Yozgat FM, Yozgat Son dakika Haberleri
Advertisement Advertisement

Yozgat Valisi Ziya Polat'ın Gaziler Günü Mesajı

Yozgat Valisi Ziya Polat Gaziler Günü münasebetiyle bir mesaj yayınladı.

Yozgat Valisi Ziya Polat'ın Gaziler Günü Mesajı
19 Eylül 2020 08:10
459

Ergül Mobilya

Vatanını ve bağımsızlığını her şeyden üstün tutan büyük milletimizin şanlı tarihi, bu uğurda kahramanca verilen mücadelelerle doludur. Ülkemizin her karış toprağında canlarını, kanlarını ortaya koyarak tarihimize altın harflerle kazınan, Türkiye Cumhuriyeti'nin sonsuza kadar yaşamasının en büyük garantisi olan şehitlerimizi rahmet ve minnetle bir kez daha anarken, kahraman gazilerimizin 19 Eylül Gaziler Günü’nü kutluyor, saygı ve muhabbetlerimi sunuyorum.

 

Aziz Milletimiz; Çanakkale ve İstiklal Savaşlarında vatanına sahip çıkarken, terörle mücadelede ve 15 Temmuz’da hainlere karşı dururken; vatan, bayrak ve bağımsızlığını tüm değerlerin üzerinde tutmuş, bu uğurda şehit ve gazi olmuştur. Bugün, üzerinde özgürce yaşadığımız bu kutsal topraklar, şehitlerimizin ve gazilerimizin kahramanca mücadeleleri sayesinde kazanılmıştır. Türkiye Cumhuriyeti Devleti, onların paha biçilemez fedakarlıkları sayesinde daha güçlü bir şekilde yoluna devam etmektedir.

 

Bu Millet Gazi Millettir. Ne mutlu bize ki, biz de bu gazi milletin bir ferdiyiz. Değerli gazilerimiz, unutmayınız ki emanetiniz, emanetimizdir.

 

Her karışı şehitlerimizin mübarek kanlarıyla sulanan bu aziz vatanda; şehit ve gazilerimizin emanetini muhafaza etmek, Ay Yıldızlı Bayrağımızı bu topraklar üzerinde ilelebet özgürce dalgalandırmak ve ülkemizi daha ileriye taşımak hepimizin en büyük görevidir.

 

Böyle anlamlı bir günde, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere, tüm aziz şehitlerimizi ve ebediyete intikal eden gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyor, hayatta olan tüm gazilerimize, şehitlerimizin ve gazilerimizin değerli aile fertlerine sevgi, saygı ve selamlarımı sunuyorum.

Yorumlar


Henüz yorum eklenmemiş.

En çok okunanlar