Şu anda çalan
Sanatçı bilgisi getiriliyor
Şarkı bilgisi getiriliyor
CANLI
Yozgat Haber - Yozgat FM, Yozgat Son dakika Haberleri
Müzik Akışı
Yozgat Haber - Yozgat FM, Yozgat Son dakika Haberleri
Advertisement Advertisement

Yozgat Valisi Polat'tan Kurban Bayramı mesajı

Yozgat Valisi Ziya Polat, Kurban Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.

Yozgat Valisi Polat'tan Kurban Bayramı mesajı
19 Temmuz 2021 10:28
565

Göktürk VIP Özel Güvenlik

Yozgat Valisi Ziya Polat, Kurban Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.Polat, mesajında, "Birlik ve beraberliğimizi, kardeşlik ve dostluğumuzu en sıcak şekilde hissedeceğimiz bir Kurban Bayramına daha erişmenin sevinci ve heyecanı içerisinde, tüm Yozgatlı hemşehrilerimin, milletimizin ve tüm İslam Aleminin Mübarek Kurban Bayramını en kalbi duygularımla kutluyorum.
İnsanları birbirine yakınlaştıran, aynı duygu ve düşüncelerle buluşturan, günlük kaygı ve sıkıntılardan uzaklaştıran, topluma umut, sevgi veren, birlik ve beraberliği sağlayan bu özel günlerde, başta yakınlarımız olmak üzere, kimsesizler, yaşlılar ve yardıma muhtaç vatandaşlarımız ziyaret edilerek gönülleri alınmalı yalnızlıkları hissettirilmemelidir. Ancak ülkemiz ve tüm dünyayı etkisi altına alan Kovid-19 salgını nedeniyle zor bir süreçten geçiyoruz. Bu nedenle bayram sevincimizi kucaklaşarak değil, iletişim araçlarını kullanarak paylaşmaya özen göstermeliyiz. Ayrıca Kurban ibadetimizi gerçekleştirirken gerekli tüm tedbirleri almayı da ihmal etmemeliyiz. Bu bayramda kısıtlama olmaması bizim rehavete kapılıp kuralları ihlal etmemize sebep olmamalı.
Bizler, tarih boyunca iyi günde ve kötü günde kenetlenerek ortaya koyduğumuz kardeşlik ruhuyla, karşılaştığımız her zorluğu birlikte aşarak bertaraf ettik. Yaşadığımız bu sıkıntılı günlerde de, millet olarak aynı erdemli tavrı göstererek, azim ve kararlılıkla, maske, sosyal mesafe ve hijyen kurallarına uyarak salgının üstesinden geleceğimize inancım tamdır. 
Bayramda sıla-i rahim ve tatil için yola çıkacak tüm vatandaşlarımızın bayram sevinçlerinin felakete dönüşmemesi için, trafik kurallarına riayet etmeliyiz. Aile büyüklerimizin hayır dualarını alırken, evlerimizin neşesi olan çocuklarımızı sevindirirken ihtiyaç sahiplerini, kimsesizi, yetimi, öksüzü, yaşlılarımızı her zaman bağrına basmış bir toplumun fertleri olarak, manevi duyguların yoğunlaştığı bu günlerde de yardımsever halkımızın, maddi ve manevi desteklerini esirgemeyeceklerine yürekten inanmaktayım. 

Özellikle Şehitlerimizin yadigârı Kıymetli Ailelerimizin ve Kahraman Gazilerimizin bayramlarını kutluyor, Aziz Şehitlerimize Allah´tan rahmet, Gazilerimize şükranlarımı sunuyorum. 
Bu duygu ve düşüncelerle; Yüce Rabbimizin müjdesi olan Kurban Bayramının rahmet ve bereketinin, sıkıntılarımızdan kurtuluşumuza vesile olmasını temenni ediyor, bir kez daha Yozgatlı hemşehrilerimizin, Aziz Milletimizin ve tüm İslam Aleminin Mübarek Kurban Bayramını tebrik ediyorum.   
Bayramımız Mübarek Olsun."

Polat, Kurban Bayramının rahmet ve bereketinin, sıkıntılardan kurtuluşa vesile olmasını dileyerek tüm vatandaşların bayramını kutladı.

DAHA FAZLA YOZGAT HABERİNE ULAŞMAK İÇİN TIKLAYINIZ YOZGAT HABER

Yorumlar


Henüz yorum eklenmemiş.

En çok okunanlar