Şu anda çalan
Sanatçı bilgisi getiriliyor
Şarkı bilgisi getiriliyor
CANLI
Yozgat Haber - Yozgat FM, Yozgat Son dakika Haberleri
Müzik Akışı
Yozgat Haber - Yozgat FM, Yozgat Son dakika Haberleri
Advertisement Advertisement

Yozgat Valisi Polat: "Haddimiz olamaz"

Yozgat Valisi Ziya Polat, “Hiçbir köyde hiçbir vatandaşımıza ayrımcılık yapma gibi bir haddimiz olamaz. Biz hangi köy, kimin köyü, neyin köyü, demeden ihtiyaç var mı diye baktık. Tüm vatandaşlarımızın başımızın üstünde yeri var.” dedi.

Yozgat Valisi Polat: "Haddimiz olamaz"
05 Mart 2022 08:47
1410

Göktürk VIP Özel Güvenlik

Yozgat İl Özel İdaresi İl Genel Meclis Mart ayı üçüncü birleşim toplantısı Meclis Başkanı İskender Nazlı Başkanlığında yapıldı. Meclis salonunda düzenlenen toplantıya Yozgat Valisi Ziya Polat, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Nafiz Yılmaz ve İl Genel Meclis üyeleri katıldı.

Meclis toplantısının beşinci gündem maddesinde İl genel Meclis üyelerinin imzasıyla verilen ve konusu Aydıncık İlçesine bağlı köylerde bulunan sağlık evi ve sağlık ocakları ile ilçede bulunan Aile Sağlığı Merkezlerinin genel durumları hakkında gerekli inceleme yapılarak rapor halinde meclisin bilgisine sunulması hakkındaki önerge üzerinde Çevre Sağlık Komisyonunca okunan rapor oy birliği ile kabul edildi.

Toplantının altıncı maddesinde 5018 Kamu Yönetimi ve kontrol kanununun 41. Maddesi ve 5302 sayılı İl Özel İdaresi kanununun 39. Maddesi ve 18. Maddelerinin ilgili fıkraları gereğince, İl Özel idaresince hazırlanan Yozgat İl Özel idaresi 2021 yılı faaliyet raporunun il genel meclisinde görüşüldü.

Konu üzerine söz alan İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Nazif Yılmaz meclis üyelerine İl Özel İdaresinin yaptığı faaliyet hakkında bilgiler verdi.  Yozgat Valisi Ziya Polat, toplantının son bölümünde meclis üyelerine değerlendirme yaptı.

Vali Polat, “ 2021 yılı öncelikle kar bereketi ile yağdı geçtiğimiz yıl içme suyu ile ilgili sıkıntılarımız olmuştu bu sene inşallah su sıkıntımızın olmayacağını düşünüyorum. Sizlerin desteği ile ilimiz genelinde hiçbir köyümüzde içme suyu ile ilgili sıkıtımız olmasın sıkıntılarımızı en aza indirmeyi konuşmuştuk. Kaynak bulmada sıkıntı çektiğimiz köylerimiz oldu, elektrik maliyetinin yüksek olduğu köylerimiz oldu birkaç köyümüzde GES Projesi yapıldı GES projesinin avantajlarını değerlendirerek bu yılda yapılması gerektiğini düşünüyorum. Maliyetler arttı yaptığımız işlerin ihalelerini yaptık ancak devam etme konusunda müteahhitlerimizle pazarlık halindeyiz inşallah bu farklardan dolayı müteahhitlerimizin de elini biraz daha rahatlatır. İçme suları ile ilgili bu sene aynı düşünce ile hareket edeceğimizi biliyoruz. 30 Milyon KÖYDES’den geldi 30 Milyon KÖYDES VSK’sı bu sene fiyatlarla belki 30 Kilometre yapılacak şuan ki maliyetler geçen seneki maliyet bir milyon civarındaydı. Yozgat’ta ilk defa beton yolu uygulaması yaptık, kış ayının geçmesini bekliyoruz. Teknik personelle bir bakalım kış ayı sonrasında beton yolda bir sıkıntı var mı? Şuana kadar bize iletilen bir sıkıntı olmadı. İnşallah da bir sıkıntı olmayacağını düşünüyoruz. Beton yolun birinci kat, ikinci kat kaplama maliyetleriyle birlikte bundan sonra beton yola biraz ağırlık vereceğimizi düşünüyoruz.”dedi.

Hiçbir köyde, hiçbir vatandaşa ayrımcılık yapma gibi bir durumun asla olamayacağını vurgulayan Vali Polat, “Bu sene sizlerin de kararı ile borçlandık İl Özel idaremiz 23 Milyon Lira borçlandı. Bu borçlanmayı arkadaşlarımızın kararları ile köylerimizde parke yapmaya çalışacağız. Köy içlerinde en azından parkesini imkan ölçüsünde köylerimizi çamurdan kurtarmamız lazım. Dökülen malzemeler çamur olmaması lazım her sene aynı malzemeyi dökmeyelim. Hiçbir köyde hiçbir vatandaşımıza ayrımcılık yapma gibi bir haddimiz olamaz. Tüm vatandaşımızın bizim başımızın üzerinde yeri var biz hangi köy, kimin köyü, neyin köyü, demeden ihtiyaç var mı diye baktık. Biz milletimizi baş tacı eden bir anlayışla çalışıyoruz. Ödemelerimiz çerçevesinde Yiğitler Şehri Yozgat’ın alt yapısı üst yapısını 2022 yılında da yatırımlarımıza devam edeceğimizi biliyoruz. KOP’ta şuan Özel idarenin yaptığı projelerle Konya ilimizde sonra hibe projesi kabul ettiren iliz Oran Ajansında da üç ilde Kayseri, Sivas, Yozgat illerinde de 2021 yılında en çok projesi geçen ve en çok para alan il olduk.”diye konuştu.

DAHA FAZLA YOZGAT HABERİNE ULAŞMAK İÇİN TIKLAYINIZ YOZGAT HABER

Yorumlar


Henüz yorum eklenmemiş.

En çok okunanlar