Şu anda çalan
Sanatçı bilgisi getiriliyor
Şarkı bilgisi getiriliyor
CANLI
Yozgat Haber - Yozgat FM, Yozgat Son dakika Haberleri
Müzik Akışı
Yozgat Haber - Yozgat FM, Yozgat Son dakika Haberleri
Advertisement Advertisement

Yozgat'tan Erol Mütercimler'e suç duyurusu

Yozgat Diva-Sen Yozgat Şubesi, Erol Mütercimler isimli şahsın İmam Hatip Liseleri‘nden mezun olanlara istinaden söylemiş olduğu galiz çirkin ve mesnetsiz hezeyanları hakkında Yozgat Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulundu.

Yozgat'tan Erol Mütercimler'e suç duyurusu
09 Eylül 2020 15:25
1139

Ergül Mobilya
Yozgat Diva-Sen Yozgat Şubesi, Erol Mütercimler isimli şahsın İmam Hatip Liseleri‘nden mezun olanlara istinaden söylemiş olduğu galiz çirkin ve mesnetsiz hezeyanları hakkında Yozgat Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulundu.
 
Yozgat Diva-Sen Yozgat Şube Başkanı Osman Taşcı sosyal medya hesabı üzerinden kınama yayınlayarak Yozgat Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulundu. Yozgat Diva-Sen Yozgat Şube Başkanı Taşcı, "Erol Mütercimler isimli şahsın bir tartışma programında konuşması esnasında İmam Hatip Liseleri‘nden mezun olanlara istinaden söylemiş olduğu galiz çirkin ve mesnetsiz hezeyanlarını şiddetle kınıyoruz.
Bir ahlaksızın sapkın davranışlarından dolayı, kurumları, toplum içinde ki manevi dinamikleri ve diğer dini ve manevi alanda hizmet eden tüm odakları töhmet altında bırakarak, esasında sinsi kabullenmeyişlerini, tahammülsüzlüklerini büyük akıl tutulması ile ortaya koymuştur.
Her fırsatta, her na hoş olayda bütün kin ve öfkelerini hakaretamiz ifadeleri pervasızca kullanmalarını şiddetle kınıyoruz.
Bu hadsiz ve akıl dışı söylemlerinden dolayı da Yozgat Cumhuriyet Baş Savcılığı’mıza suç duyurusunda bulunuyoruz.Saygılarımızla
DİVA-SEN YOZGAT ŞUBESİ
İMAM HATİP OKULLARI VE İMAM HATİPLİLER ALEYHİNDE KONUŞANLARI ŞİDDETLE KINIYOR VE ALLAH’A HAVALE EDİYORUZ
NEYİN MÜTERCİMLİĞİNİ YAPIYORSUN EROL
Önceden bir reklam oynatılırdı, “Ağzı olan konuşuyor’ diye. Hangi konu olursa olsun, adeta her konunun uzmanı gibi çıkıp ağızlarının ölçüsünü kaybedenlerin dertleri nedir ki, kin ve nefretlerini fırsat bulduklarında kusmaya çalışıyorlar.
Bilinmelidir ki; imam hatip okulları bu milletin dini duygularını en iyi tatmin eden, hiç bir konuda zararları dokunmayan, bilakis vatanını, milletini, bayrağını ve devletini canından daha aziz bilen nesil ve nesillerin yetiştiği ve yetiştirildiği ilim ve irfan yuvalarıdır.
Filhakika imam hatipliler, sevgi ve hoşgörü timsali olup muhabbet fedaileridir.
Bununla beraber elbette her sepette bir çürük elma çıkabilir. Bu manadan olmak üzere, imam hatiplilik ruhunu anlayamayan, misyonunu temsil edemeyen nadiren de olsa şahsi hatalar içerisinde olanlar da çıkabilir. Ancak şu bilinmelidir ki; güneş hiç bir zaman balçıkla sıvanamaz. Hakikatlerin üzeri örtülemez. Kim ne konuşursa konuşsun ki bu Erol mütercimler de olsa başkaları da olsa salyalarını ne kadar akıtsalar da güneşi asla balçıkla sıvamaları mümkün olmayacaktır.
Diva-Sen ailesi olarak, bu tür hezeyanlar içerisinde olanları en şiddetli bir şekilde kınıyor, herkesi kendi işleri doğrultusunda konuşmalar yapmalarını salık veriyoruz.
Ayrıca maksadını aşan konuşmalar yapanlar hakkında hukuki işlemleri başlatacağımızın kamuoyu tarafından bilinmesini istiyoruz." dedi.

Yorumlar


Henüz yorum eklenmemiş.

En çok okunanlar