Şu anda çalan
Sanatçı bilgisi getiriliyor
Şarkı bilgisi getiriliyor
CANLI
Yozgat Haber - Yozgat FM, Yozgat Son dakika Haberleri
Müzik Akışı
Yozgat Haber - Yozgat FM, Yozgat Son dakika Haberleri
Advertisement Advertisement

Yozgat'ta yaşanan sel felaketi Meclis'te

MHP Yozgat Miletvekili Ethem Sedef, Yozgat'ın köylerinde yaşanılan sel felaketini Meclis genel kuruluna taşıdı.

Yozgat'ta yaşanan sel felaketi Meclis'te
23 Haziran 2021 16:23
586

Göktürk VIP Özel Güvenlik

Son günlerde etkili olan sağanak yağışın bazı köylerde neden olduğu sel fekaletini MHP Yozgat Milletvekili İbrahim Ethem Sedef, Türkiye Büyük Millet Meclisi gündemine taşıdı. Yoğun yağış nedeniyle köylerdeki ekili alanların büyük ölçüde zarar gördüğünü belirten ve yaraların sarılmasını isteyen Sedef,  Genel Kurulda yaptığı konuşmada şu görüşlere yer verdi: "Yozgat’ta dün öğleden sonra Merkez’e bağlı Gülyayla, Bişek, Baltasarılar, Kırım ve Türkmensarılar köylerimizde yoğun yağış neticesinde sel afeti gerçekleşmiştir. Daha sonra akşam saatlerinde ise Kırım, Evci, Alemdar ve Topaç köylerinde sel, Karacalar ve Türkmensarılar köylerinde ise ikinci kez yoğun yağış ve dolu neticesinde ekili alanların yüzde yüze yakını ve yerleşim yerleri, alt yapılarıyla birlikte zarar görmüştür. Çok şükür can kaybımız olmadı.
Hemşerilerimiz bölgenin acil bir şekilde afet kapsamına alınması ve yaralarının devletimizin gücüyle sarılmasını beklemektedir.
Evleri ve arazileri zarar gören tüm Yozgatlı hemşerilerime geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Genel kurulu saygıyla selamlıyorum."dedi.

DAHA FAZLA YOZGAT HABERİNE ULAŞMAK İÇİN TIKLAYINIZ YOZGAT HABER

Yorumlar


Henüz yorum eklenmemiş.

En çok okunanlar