Şu anda çalan
Sanatçı bilgisi getiriliyor
Şarkı bilgisi getiriliyor
CANLI
Yozgat Haber - Yozgat FM, Yozgat Son dakika Haberleri
Müzik Akışı
Yozgat Haber - Yozgat FM, Yozgat Son dakika Haberleri
Advertisement Advertisement

Yozgat’ta vatandaşların Çamlıbel Elektrik isyanı

Aboneliğinin iptal edildiğini aboneye usulüne uygun bildirmeyen şirket, aboneyi kaçak elektrik kullanımı yapması için tuzağa düşürüyor ve vatandaşları en az üç kat borçlandırıyor. 

Yozgat’ta vatandaşların Çamlıbel Elektrik isyanı
09 Şubat 2021 09:56
359

Ergül Mobilya

Vatandaşların en çok şikayet ettiği konu usulsüz abone iptal işlemlerinden oluşuyor;

Koronavirüs salgını kapsamında kısıtlamaları fırsata dönüştüren şirket; CK Çamlıbel Elektrik Perakende Satış A.Ş. aracılığı ile iş yerleri kapalı olan abonelerine, usulüne uygun bildirmeyen şirket, usulüne uygun farklı gerekçelerle 2 faturayı birden borçlandırarak ve bir fatura döneminde birden fazla kez okuyarak fatura sayısını çoğaltıyor. Fatura sayısının artması ile birlikte perakende satış sözleşmesinde bulunan bir maddesini gerekçe göstererek aboneliği iptal ediyor.

ZORAKİ TAHSİLATTA ÇİRKİN VE HAKSIZ UYGULAMA

CK Çamlıbel Elektrik Perakende Satış A.Ş. tam burada devreye giriyor. Mevcut aboneliği iptal ediyor, Kaçak Elektrik Tutanağı tutuyor, mevcut faturayı kaçak kullanım yaptığı gerekçesiyle 3 katı fatura çıkarıyor ve Abonelik sözleşmesi olmayan kullanım hakkında da yasal takip başlatarak, aboneye dosya masrafı ve avukatlık ücretlerinide yüklüyor.  
Abone tekrar yeni abonelik açtırmak için yeni bir sözleşme imzalaması gerekiyor. Yeni abonelik açtırması için tekrar bir depozito bedeli yatırması isteniyor. Burada amaçlanan eskiden 200 ile 300 TL arasında olan depozito ücretlerinin; yeni zamlardan sonra artan 1 aylık kullanım ortalama 450 ile 1000 TL arasında kullanım bedeli üzerinden tahsil edilerek şirkete haksız kazanç sağlamak olduğu düşünülüyor.

Vatandaşı isyan ettiren uygulamalar bunun ile de sınırlı kalmıyor;
CK Çamlıbel Elektrik Perakende Satış A.Ş.'den yeni abonelik alan tüketiciler, eski aboneliklerinin usulsüz iptalinden kaynaklı kaçak kullanım bedeli için başlatılan takip borcunu ödemedikleri için CK Çamlıbel Elektrik Perakende Satış A.Ş. tarafından sürekli elektrikleri kesiliyor ve mağdur ediliyor.

CK Çamlıbel Elektrik, özeleştirme kapsamında Yozgat, Sivas ve Tokat illerinde 900 bini aşan elektrik abonesine hizmet veriyor.
Ancak elektrik dağıtım hizmetinin özelleşmesinin ardından yaşanan fahiş fatura, elektrik kesintisi ve tüketiciyi mağdur eden diğer usulsüz uygulamalar açısından CK Çamlıbel Elektrik Perakende Satış A.Ş. ülke genelinde karnesi en kötü dağıtım şirketlerinin başında geliyor.

DAHA FAZLA YOZGAT HABERİNE ULAŞMAK İÇİN TIKLAYINIZ YOZGAT HABER

Yorumlar


Henüz yorum eklenmemiş.

En çok okunanlar