Şu anda çalan
Sanatçı bilgisi getiriliyor
Şarkı bilgisi getiriliyor
CANLI
Yozgat Haber - Yozgat FM, Yozgat Son dakika Haberleri
Müzik Akışı
Yozgat Haber - Yozgat FM, Yozgat Son dakika Haberleri
Advertisement Advertisement

Yozgat'ta tedbirler alarm seviyesinde

Koronavirüs salgınının ülkemizde görülmesinden bu güne aralıksız önleme çalışmalarını sürdüren Yozgat Belediyesi, ilimizde vaka sayısının artışının ardından tedbirleri alarm seviyesine getirdi.

Yozgat'ta tedbirler alarm seviyesinde
10 Eylül 2020 12:20
1026

Ergül Mobilya

TEDBİRLER ALARM SEVİYESİNDE
Koronavirüs salgınının ülkemizde görülmesinden bu güne aralıksız önleme çalışmalarını sürdüren Belediyemiz, ilimizde vaka sayısının artışının ardından tedbirleri alarm seviyesine getirdi. 
Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Belediye Başkanımız Celal Köse, belediyenin aldığı önlemlerin yanı sıra hemşehrilerimizin de kendilerini korumaları gerektiğini ifade etti.
“VAKA GÖRÜLEN APARTMANLAR ANINDA İLAÇLANIYOR”
Başkanımız Köse, “Virüs salgınının ülkemizde görülmesinden itibaren alınması gereken tüm önlemleri Yozgat Belediyesi olarak fazlasıyla aldık. Son günlerde şehrimizde artan vaka sayıları hepimizi endişelendirmektedir. Bu yüzden tedbirlerimizi alarm seviyesine çıkardık. Vaka çıkan apartmanları ve bölgeleri Veteriner İşleri Müdürlüğümüze bağlı ekiplerimiz anında ilaçlayarak halk sağlığı için dezenfekte ediyor. Aynı şekilde Temizlik İşleri Müdürlüğümüze bağlı ekiplerimiz aralıksız her gece temas oranı yoğun olan bölgeleri ilaçlı sularla yıkayarak temizliyor. Zabıta ekiplerimiz toplu taşıma araçlarını ve işletmelerimizi ziyaret ederek sosyal mesafe ve maske denetlemelerini aralıksız sürdürüyor ve herhangi bir esnekliğe müsaade etmiyor” dedi.
“BİR KİŞİ ÇOK KİŞİYİ ETKİLER”
Açıklamalarını sürdüren Başkanımız, “Hemşehrilerimizin dezenfektanlara ulaşımının kolay olması için şehrimizin muhtelif noktalarına yerleştirdiğimiz dezenfekte noktası uygulamamız devam ediyor. Yozgatlı kardeşlerimizin dışarda herhangi bir temasta bulunduktan sonra en yakın dezenfekte noktasının yanına giderek ellerini dezenfekte etmeleri önemli bir önlemdir. Biz belediye olarak elimizden geleni yapıyoruz. Asıl sorumluluk hemşehrilerimizdedir.  Benim genç kardeşlerimizden özellikle bir ricam var. Genç kardeşlerimiz, vücut bağışıklıklarının sağlamlığına güvenip bir takım tedbirleri gevşetebiliyorlar.  Ancak evlerinde bulunan büyüklerinin, kronik rahatsızlığı olan akrabalarının ve risk grubunda bulunan yakınlarının bu virüsten etkilenmelerini istemiyorlarsa daha dikkatli olmaları gerekiyor. Lütfen temizlik, maske ve mesafe kurallarına riayet etsinler. Şu anda hastanelerde ve evlerinde koronavirüs tedavisi gören hemşehrilerimize Yüce Rabbim’den şifalar diliyorum. Tedbir her şeydir. Bir kişi çok kişiyi etkiler” diye konuştu.

DAHA FAZLA YOZGAT HABERİNE ULAŞMAK İÇİN TIKLAYINIZ YOZGAT HABER

Yorumlar


Henüz yorum eklenmemiş.

En çok okunanlar