Şu anda çalan
Sanatçı bilgisi getiriliyor
Şarkı bilgisi getiriliyor
CANLI
Yozgat Haber - Yozgat FM, Yozgat Son dakika Haberleri
Müzik Akışı
Yozgat Haber - Yozgat FM, Yozgat Son dakika Haberleri
Advertisement Advertisement

Yozgat'ta Köy Okulları Tiyatro ile Buluşuyor

Sorgun Gençlik Derneği'nden sosyal sorumluluk projesi. Tiyatro ekibi ile köy köy gezerek hazırladıkları tiyatro oyununu çocuklar için sahneleyecekler.

Yozgat'ta Köy Okulları Tiyatro ile Buluşuyor
23 Eylül 2021 11:48
331

Ergül Mobilya
Sorgun Gençlik Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Halil Uğuz'un yapmış olduğu yazılı açıklamada, "Köylerimizde yaşayan çocuklar için bir eksiklik olduğunu fark ettikten sonra bu tiyatro alanında sosyal sorumluluk projesi başlatmaya karar verdik. Amacımız köylerde yaşayan çocukların mutlu olması, onların sosyal aktivitelerle bir araya gelmesine vesile olmak. Tiyatro ekibi, ilimizin kültürel ve sanatsal alandaki bir boşluğunu da kapatmış olacak. Gönüllü tiyatro ekibi, hazırladıkları tiyatro oyununu köy köy gezerek çocuklar için sahneleyecek.
 
Bu eğitimle; yaratıcı drama uygulamalarını yapabilme, sahne gösterileri için bedenini ve konuşma enstrümanlarını doğru bir şekilde kullanabilme, bilgi ve becerisi kazandırılacaktır.
 
Oluşturacağımız tiyatro ekibinde rol ve görev almak isteyen gençlerin başvurusunu bekliyoruz. Katılmak isteyen gençlerimiz www.sorged.org/haber/koy-okullari-tiyatro-ile-bulusuyor adresinden başvuru yapabilir." ifadelerini kullandı.
 
 

Yorumlar


Henüz yorum eklenmemiş.

En çok okunanlar