Şu anda çalan
Sanatçı bilgisi getiriliyor
Şarkı bilgisi getiriliyor
CANLI
Yozgat Haber - Yozgat FM, Yozgat Son dakika Haberleri
Müzik Akışı
Yozgat Haber - Yozgat FM, Yozgat Son dakika Haberleri
Advertisement Advertisement

Yozgat'ta hava sıcaklıkları sıfırın altında 3 dereceye düştü

Hava sıcaklıklarının sıfırın altında 3 dereceye düştüğü Yozgat’ta bazı kayalıkların yüzeyinde sarkıtlar oluşurken, buz tutan yollarda araçlar da ilerlemekte güçlük çekti.

Yozgat'ta hava sıcaklıkları sıfırın altında 3 dereceye düştü
21 Aralık 2021 12:09
1783

Ergül Mobilya

Yozgat’ta hava sıcaklığının eksi derecelere düşmesi sonucu dağların yamaçlarından akan suların oluşturduğu sarkıtlar kartpostallık görüntüler oluşturdu. Vatandaşlar oluşan buz sarkıtlarının önünde fotoğraf çekindi.


Hava sıcaklığının sıfırın altına düştüğünü söyleyen Alpaslan Demir, “Yozgat’ta hava sıcaklığı gece eksi 5 dereceye kadar düştü. Sabah kalktığımızda kayalıklardan akan suların buz tuttuğunu gördük. Güzel bir görüntü oluşmuş, biz de gelip fotoğraf çektik” dedi.
Diğer yandan soğuk hava nedeniyle buz tutan yollarda araç sürücüleri de ilerlemekte güçlük çekti. Sürücüler, buz tutan yolda patinaj yaparak ilerlemeye çalışırken bazı sürücüler ise araçlarının lastiklerine zincir takarak yollarına devam etti.


Buz tutan yolda ilerlemekte güçlük çeken Mustafa Ünver, “Yollar buz tutmuş, biz de aracımıza zincir takacağız. Her zaman bu yoldan çıkıyordum bu sefer çıkmadı. Zincir takıp yoluma devam edeceğim” dedi.

 

DAHA FAZLA YOZGAT HABERİNE ULAŞMAK İÇİN TIKLAYINIZ YOZGAT HABER

Yorumlar


Henüz yorum eklenmemiş.

En çok okunanlar