Şu anda çalan
Sanatçı bilgisi getiriliyor
Şarkı bilgisi getiriliyor
CANLI
Yozgat Haber - Yozgat FM, Yozgat Son dakika Haberleri
Müzik Akışı
Yozgat Haber - Yozgat FM, Yozgat Son dakika Haberleri
Advertisement Advertisement

Yozgat'ta açık hava sineması ilgi görüyor

Yozgat Cumhuriyet Meydanında yapılan açık hava sinemasından sonra Sorgun İlçesinde de Sorgun Gençlik Derneği tarafından Açık hava sinema etkinliği gerçekleştirildi.

Yozgat'ta açık hava sineması ilgi görüyor
16 Eylül 2021 11:20
1171

Ergül Mobilya

Yozgat Cumhuriyet Meydanında ilgi gören açık hava sineması Sorgun'da da aynı ilgiyi gördü. Kültürel ve sanatsal etkinliklerde farkındalık yaratan bu hizmet; Sorgun Gençlik Derneği (SORGED) tarafından gerçekleştirildi. Sorgun Belediyesi Ahmet Uslu Dutluk Parkı’nda kurulan perdede gösterilen filmi, gençler, kadınlar, çocuklar çimler üzerine izlediler.

SORGED Başkanı Halil Uğuz; geçmişte sinema salonları insanların en temel sosyalleşme alanlarından biri olduğunu belirterek:"İnsanlar sinema salonlarına gitmek için özel olarak hazırlanır, ailesi ve arkadaşları ile gider, hep birlikte filmi büyük keyifle izler, yıldızlarla bütünleşir, günün yorgunluğu atar ve hep birlikte keyifli zaman geçirirlerdi. Günümüzde hem kapalı hem de açık hava sinemaları çok fazla ilgi görmemeye başladı. İlçemizde kapalı sinema mekanları bulunmamaktadır. Bu ilçemiz için büyük bir eksikliktir. Bu eksikliği gidermek ve gençlerin sosyalleşmesinin en önemli alanlardan biri olan açık hava sineması düzenlemeye karar verdik. Böylece günümüzde eski canlılığını ve yaygınlığını yitirmiş olan  açık hava sinemalarını bizler tekrar yaşatmak istiyoruz." dedi. 

 

Yorumlar


Henüz yorum eklenmemiş.

En çok okunanlar