Şu anda çalan
Sanatçı bilgisi getiriliyor
Şarkı bilgisi getiriliyor
CANLI
Yozgat Haber - Yozgat FM, Yozgat Son dakika Haberleri
Müzik Akışı
Yozgat Haber - Yozgat FM, Yozgat Son dakika Haberleri
Advertisement Advertisement

Yozgat'ta 15 projeye 11 milyon destek

2021 yılı Konya Ovası Projesi Bölge Kalkınma İdaresi (KOP) Mali Destek Programları kapsamında Yozgat’ta uygulanacak projelerin protokol imza töreni Yozgat Valiliği’nde gerçekleştirildi.

Yozgat'ta 15 projeye 11 milyon destek
25 Mayıs 2021 13:17
755

Göktürk VIP Özel Güvenlik

KOP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı ve Yozgat İl Özel İdaresi arasında "2021 yılı KOP Mali Destek Programları" kapsamında Yozgat’ta uygulanacak projelerin protokol imza töreni Vali Ziya Polat ve  KOP Başkanı Mahmut Sami Şahin’in katılımlarıyla gerçekleştirildi.

Konya Ovası Projesi Bölge Kalkınma İdaresi tarafından 2016 -2021 yılları arasında Yozgat’ta 196 projeye 89 milyon 650 bin liralık destek sağlandığını dile getiren Vali Polat, en büyük desteği 59 milyon 443 bin 117 lira ile 36 Küçük Ölçekli Sulama İşleri projesinin aldığını söyledi.

Yozgat’ın tarım ve hayvancılık kenti olduğunu anlatan KOP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanı Mahmut Sami Şahin, “KOP olarak Yozgat'ta yaklaşık 7 milyon 200 bin lira civarında sulamayla alakalı küçük ölçekli sulama projelerine bölge desteğimiz olacak. Sadece sulama değil bunun haricinde eğitim, sağlık, kültür ve turizmle alakalı bölgemizden gelecek olan projeleri de değerlendirme kapsamına alıp bölgeye mali destek vermeye çalışacağız. Projeleri hazırlamada emeği geçenlere teşekkür ediyorum” ifadelerine yer verdi.

DAHA FAZLA YOZGAT HABERİNE ULAŞMAK İÇİN TIKLAYINIZ YOZGAT HABER

Yorumlar


Henüz yorum eklenmemiş.

En çok okunanlar