Şu anda çalan
Sanatçı bilgisi getiriliyor
Şarkı bilgisi getiriliyor
CANLI
Yozgat Haber - Yozgat FM, Yozgat Son dakika Haberleri
Müzik Akışı
Yozgat Haber - Yozgat FM, Yozgat Son dakika Haberleri
Advertisement Advertisement

Yozgat POMEM'de dereceye giren 10 öğrenciye hediye Şahin'den

Yozgat Polis Meslek Eğitim Merkezi (POMEM)’de 26. Dönem, 8 aylık eğitimlerini tamamlayan 389 polis için mezuniyet töreni düzenlendi. Dereceye giren polislere Hayırsever iş insanı Bilal Şahin tarafından dizüstü bilgisayar ve çeşitli hediyeler verildi.

Yozgat POMEM'de dereceye giren 10 öğrenciye hediye Şahin'den
20 Haziran 2021 16:52
1710

Göktürk VIP Özel Güvenlik

Yozgat Polis Meslek Eğitim Merkezi (POMEM)’de 26. Dönem, 8 aylık eğitimlerini tamamlayan 389 polis için mezuniyet töreni düzenlendi.

26. Dönem de dereceye giren 10 öğrenciye Teşekkür Belgesi ve Plaket takdim edilirken, Hayırsever İşadamı Bilal Şahin tarafından da dizüstü bilgisayar ve çeşitli hediyeler verildi.

Programa; Yozgat Valisi Ziya Polat, MHP Yozgat Milletvekili İ Ethem Sedef, Yozgat Belediye Başkanı Celal Köse, Yozgat Cumhuriyet Başsavcısı Hasan Uçak, Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Arif Hamdi Sazak, Yozgat Polis Meslek Eğitim Merkezi (POMEM) Müdürü Zafer Kişi, İl Jandarma Komutanı Albay Ali Sefa Yılmaz, İl Emniyet Müdürü Murat Esertürk, İşadamı Bilal Şahin, Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Karadağ, İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Abdullah Neşeli, MHP Merkez İlçe Başkanı Adem Kızılay katıldı.

POLİS, MİLLETTİR, DEVLETTİR, BAYRAKTIR VE VATANDIR
Yozgat Valisi Ziya Polat’ta konuşmasında polisin devletine, milletine, vatanına ve bayrağına bağlı görevlerini en iyi şekilde yerine getireceklerine inancının tam olduğunu belirterek, “Polis, millettir, devlettir, bayraktır ve vatandır.”dedi.


Vali Polat, “Öncelikle bu özel günde velilerimizi de burada ağırlamak isterdik, fakat pandemi nedeniyle biraz daha özen göstermek zorunda kaldık. Ayrıca bugün babalar günü. Öncelikle bu vatana bu milete hayırlı evlatlar yetiştiren tüm babalarımızın evlatlarını yetim bırakan tüm babalarımızın babalar gününü kutluyorum. Hayırlı ömürler diliyorum. 389 yiğidimiz 8 aylık eğitim döneminin ardından devletine, milletine hizmet yolunda bugün Bismillah diyecekler. Bu vesile ile hepsini kutluyor hayırlı olsun diliyorum.


Polis, millettir, devlettir, bayraktır ve vatandır. Bunu her gün gördünüz bunu sadece doğada yüreğinizde hissettiğinizi biliyoruz. Bu devlet uğruna, vatan uğruna, bu bayrak uğruna ve ezan uğruna hepimizin canımızı severek verdiğimizi ve vereceğimizi biliyoruz.


Bu devlet ve bu millete hizmet etme yolunda aşk ve şevkle, öğretmenlerinizden ve meslek büyüklerinizden aldığınız eğitimle, etik değerlerle taammümlerle milletimize en iyi hizmeti edeceğinizi biliyoruz. Hep söylüyoruz devletin emrinde, milletin hizmetinde nice başarılarınız olsun, yolunuz bahtınız açık olsun, hayırlı uğurlu olsun.”diye konuştu.


Konuşmaların ardından polis adayları mezuniyet sevinçlerini şapkalarını havaya atarak yaşadı.

DAHA FAZLA YOZGAT HABERİNE ULAŞMAK İÇİN TIKLAYINIZ YOZGAT HABER

Yorumlar


Henüz yorum eklenmemiş.

En çok okunanlar