Şu anda çalan
Sanatçı bilgisi getiriliyor
Şarkı bilgisi getiriliyor
CANLI
Yozgat Haber - Yozgat FM, Yozgat Son dakika Haberleri
Müzik Akışı
Yozgat Haber - Yozgat FM, Yozgat Son dakika Haberleri
Advertisement Advertisement

Yozgat Müftülüğü'nden Mevlid-i Nebi Haftasında Çocuk Şenliği

Yozgat İl Müftülüğü Mevlid-i Nebi haftası dolayısıyla çocuklar için etkinlik düzenledi.

Yozgat Müftülüğü'nden Mevlid-i Nebi Haftasında Çocuk Şenliği
21 Ekim 2021 16:04
2001

Ergül Mobilya
Sinema ve Kültür Merkezinde gerçekleşen çocuk şenliğinde, İstanbul’dan davet edilen Hüseyin Goncagül ve ekibi çocuklara unutamayacağı anlar yaşattı. Etkinliğe ilimizde bulunan, 4-6 Yaş Kur’an Kursları öğreticileri gözetiminde tüm öğrenciler ve okul öncesi çocuklar katıldı.
 
 
İl Müftüsü Ali GÜLDEN yaptığı açılış konuşmasında, Peygamber Efendimiz’in (sav) doğum günü münasebetiyle çocuklarımızın mutlu olmaları ve gönüllerince eğlenmelerini temenni ettiğini dile getirdi. ‘’ Doyasıya eğlenmeniz ve Peygamber Efendimiz’in örnekliği ile hayatınızda hayırlı, bereketli, mutlu bir ömür diliyorum’’ ifadelerini kullandı.
Hüseyin Goncagül ve Ekibi, Nasrettin Hoca, Hacivat ile Karagöz, İllüzyon, Meddah ve çocuklarında katılım sağladığı birçok oyun eğlence sergiledi. Goncagül çocukları eğlendirirken aynı zamanda dini konularda öğretici bilgiler verdi. Programda çocuklar Kur’an-ı Kerim, ilahi, Salavat-ı şerifler ve dualar da okudu. Müftülüğümüzce çocuklara çeşitli ikram, balon ve oyuncaklar hediye edildi.
Program boyunca şenliğe katılan çocuklarımız, Peygamber Efendimiz’in doğum gününü sevinçle kutladı. Çocuklara eğlendirerek öğreten Goncagül ve Ekibi büyük ilgi gördü.

DAHA FAZLA YOZGAT HABERİNE ULAŞMAK İÇİN TIKLAYINIZ YOZGAT HABER

Yorumlar


Henüz yorum eklenmemiş.

En çok okunanlar