Şu anda çalan
Sanatçı bilgisi getiriliyor
Şarkı bilgisi getiriliyor
CANLI
Yozgat Haber - Yozgat FM, Yozgat Son dakika Haberleri
Müzik Akışı
Yozgat Haber - Yozgat FM, Yozgat Son dakika Haberleri
Advertisement Advertisement

Yozgat Millet Bahçesi ve Menekşe Evleri Kentsel Dönüşüm Projesi

Toprak Mahsulleri Ofisi bölgesinde yıkım çalışmaları devam ederken Toki, bölgeye 301 konut ve 22 tane iş yeri yapmayı planlanıyor. Toki konutların yapımına başlayınca, menekşe evlerinin yıkımı başlayacak.

Yozgat Millet Bahçesi ve Menekşe Evleri Kentsel Dönüşüm Projesi
04 Mart 2021 13:48
2166

Ergül Mobilya

Şehrimizin çehresini değiştirecek, Yozgat'ın önemli projelerinden biri olan Menekşe Evler Kentsel Dönüşüm ve Millet Bahçesi'nin detayları belli oldu.

MENEKŞE EVLERİ KENTSEL DÖNÜŞÜM

Şehir merkezinde yapımı planlanan Millet Bahçesi projesi kapsamında Menekşe Evleri’nin bulunduğu mıntıka Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzası ile “Riskli Alan” ilan edilmiş ve karar Resmi Gazetede yayınlanmıştı. Toprak Mahsulleri Ofisi bölgesine Toki, 301 konut ve 22 tane iş yeri, 379 araçlık açık otopark yapmayı planlanıyor. Toki konutların yapımına başlayınca, menekşe evlerinin yıkımı başlayacak. Menekşe Evleri hak sahiplerine Toki'nin yapacağı konutlardan her bir kişiye 140 m2 4+1 daire verilecek, konut teslimine kadar 810 TL kira desteği, kiracılara 1620 TL'de taşınma desteği verilecek. 

YOZGAT MİLLET BAHÇESİ

Yozgat Valiliği önü menekşe evlerinin bulunduğu bölge içindeki 52 dönümlük Millet Bahçesi yapım projesi, Toprak Mahsulleri Ofisi bölgesindeki Toki'nin planladığı 301 konut  ve 22 tane iş yeri projesi ile eş zamanlı yapılacak.

YOZGAT MİLLET BAHÇESİ FONKSİYONLAR

Kapalı Alanlar:
1. Millet Kıraathanesi
2. İmam-I Azam Cami (Mevcut Yapı)
3. Kapalı Pazar Yeri
4. Büfe

Açık Alanlar:
5. Millet Bahçesi Giriş Yeri (Meydancık/Toplanma Alanları)
6. Çocuk Oyun Alanları
7. Spor Aletleri - Fitness
8. Kapalı Pazar Yeri Üzeri Açık Spor Sahaları (Tenis Kortu,Basketbol Sahası,Futbol Sahası)
9. Tematik Bahçeler
9.1 "Güzel ve Hoş Kokulu Bahçeleri" ile otsu ve soğanlı türlerden oluşan "Natural-Ornamental Bahçe"
9.2 "Gülizar" yada "Gülistan"/"Nostalji-Gül Bahçesi"
10. Koruluk Alan/ Ağaç Parkı (Yoğun bitki örtüsü ile beslenen bitkisel tasarım)
11. Bahçe Havuzu
12. Cep Otoparklar 
13. Serbest Etlinlik Çayırı- İlişki Amfi
14. Piknik Alanı
15. Kent Donatıları; Kamelya/Dinlenme Alanı - Asma-Germe Örtü

Yaklaşık bir ay sonra TOKİ tarafında müteahhit firmaya yer tesliminin yapılarak inşaatların başlayacağını dile getiren Yozgat Belediye Başkanı Celal Köse, “Yapılacak konutlarla Millet Bahçesi inşaatını aynı dönemde tamamlamayı hedefliyoruz. Menekşe Evlerinde ikamet eden hak sahiplerimize 810 lira kira yardımı yapılacak. Projeye biran önce başlamamız için burada ikamet eden vatandaşlarımızın evleri biran önce boşaltmasını istiyoruz. Milet Bahçesi ile TMO yerleşkesine yapılacak toplu konutları eş zamanlı bitirmek istiyoruz. Millet Bahçesi 52 bin 170 metrekare alana sahip, içerisinde Millet Kıraathanesi, spor alanları, kapalı pazar, yürüyüş alanları, piknik alanların olduğu güzel bir alan olacak. Şehrimize müthiş bir görsellik katacak. İnşallah Millet Bahçemizin nisan veya mayıs ayında ihalesini yapacağız. İlimize hayırlı olsun” şeklinde konuştu.


Köse, Millet Bahçesi ve diğer çalışmalarında kendilerine destek olan başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür etti.

Yorumlar


Ali Zararsız
04 Mart 2021 14:07
Yozgat’a taş üstüne taş koyandan Allah razı olsun.

En çok okunanlar