Şu anda çalan
Sanatçı bilgisi getiriliyor
Şarkı bilgisi getiriliyor
CANLI
Yozgat FM & Yozgat TV
Müzik Akışı
Program Adı
Yozgat'ın yeni baro başkanı Muhsin Ayanoğlu
Yozgat Baro Başkanlığı seçimi Grand Ser Otelde avukatların yoğun katılım gerçekleştirildi. Listeye tek aday olarak giren Muhsin Ayanoğlu 149 üyeden 129’unun oyunu alarak yeni Baro Başkanı seçildi.
Yozgat'ın yeni baro başkanı Muhsin Ayanoğlu
16 Mart 2021 10:07
1001

Ergül Mobilya

Yozgat Baro Başkanlığı seçimi Grand Ser Otelde avukatların yoğun katılım gerçekleştirildi. Listeye tek aday olarak giren Muhsin Ayanoğlu 149 üyeden 129’unun oyunu alarak yeni Baro Başkanı seçildi.

2020 yılı Ekim ayında yapılması planlanan Yozgat Barosu Başkanlığı 34. Genel Kurulu seçimi Pandemi dolayısıyla ertelenmişti. Normalleşme süreciyle birlikte ertelenen Yozgat Baro Başkanlığı seçimi Yozgat Grand Ser Otelde avukatların yoğun katılım gerçekleştirildi.

Mevcut Başkan Mehmet Şimşek, daha önce aday olmayacağını açıklamasının ardından seçime tek aday olarak giren Muhsin Ayanoğlu başkanlığa seçildi. Genel Kurulda konuşan mevcut Başkan Mehmet Şimşek, Kongrenin 2020 yılı Ekim ayında yapılmasını planladıkları fakat yaşanan pandemi süreci sebebiyle bu güne kalındığını ifade etti.

Üç dönemdir Baro Başkanlığı görevini sürdürdüğünü hatırlatan Şimşek, “Daha önce ifade ettiğim gibi ben bu dönem aday olmayacağımı söylemiştim. Yine genel kurulumuzun teveccühü ve takdirine olmak üzere Türkiye Barolar Birliği delegeliğine adayım ve oylarınıza talibim. Görev verdiğiniz süre içerisinde istemeden de olsa kırdığımız, üzdüğümüz arkadaşlarımız varsa hepsinden özür dilerim. Hiç birisi kasti olmamıştır. Benden yana bir hak varsa helal olsun” diye konuştu.

Yozgat Baro Başkanlığına seçilen Muhsin Ayanoğlu’da yaptığı açıklamada; mensubu olmaktan onur duyduğu Yozgat Barosu’nun 34. Genel Kurulunda meslektaşlarının teveccühü ile Yozgat Barosu Başkanı seçilmesinin gururunu yaşadığını söyledi.

Başkan Ayanoğlu, “Yozgat Barosu kurulduğu 1954 yılından itibaren Türkiye Cumhuriyeti’nin ülkesi ve milleti ile bölünmez bir bütün olduğu, demokratik, laik, ve sosyal bir hukuk devleti olduğu bilinci ile çalışmış ve bunun savuculuğunu yapmıştır. Bugünden sonra da aynı şekilde çalışmalarına devam edecektir.  Baro faaliyetlerinin daha etkin, üyelerimiz arasındaki sevgi, saygı ve güvenin hakim olduğu, hukukun üstünlüğünden taviz vermeden meslek ve meslektaş odaklı görevimizi yapmaya devam edeceğiz. Bugüne kadar baromuzda başkan olarak ve diğer kurullarda görev alarak hizmet etmiş ve baromuzun bugünlere gelmesine ve kurumsallaşmasına katkı sunmuş olan tüm meslektaşlarımıza saygı ve şükranlarımızı sunuyorum” diye konuştu.

Yorumlar


Henüz yorum eklenmemiş.

En çok okunanlar