Şu anda çalan
Sanatçı bilgisi getiriliyor
Şarkı bilgisi getiriliyor
CANLI
Yozgat FM & Yozgat TV
Müzik Akışı
Program Adı
Yozgat'ın çehresi değişecek
Yozgat'ın çehresini değiştirecek, Yozgat Belediyesi'nin en önemli çalışmalarından olan “Menekşe Evler Kentsel Dönüşüm ve Millet Bahçesi” projesinde büyük ilerlemeler kaydedildi. 
Yozgat'ın çehresi değişecek
15 Şubat 2021 09:24
591

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Altyapı ve Kentsel Dönüşüm Genel Müdürü Sayın Vedad Gürgen, Genel Müdür Yardımcısı Sayın Umut Naci Baykan, Daire Başkanı Sayın Turgay Albayrak ve GEDAŞ Kentsel Dönüşüm Müdürü Sayın Vedat Çiftçi’den oluşan heyet Yozgat'ı ziyaret ederek proje alanını yerinde inceledi.


“TOPRAK MAHSÜLLERİ OFİSİ YIKILACAK”
Heyet, Belediye Başkanı Celal Köse ile proje üzerine Yozgat Belediyesi'nde toplantı gerçekleştirdikten sonra Toprak Mahsülleri Ofisi ve Menekşe Evlerini yerinde ziyaret ederek hak sahibi hemşehrilerimizle bir araya geldi. Kentsel Dönüşüm projesi kapsamında fiziki olarak ilk adım bir hafta sonra atılacak. TMO’nun tapu teslimi yapıldıktan sonra, ofis binalarının yıkımı Yozgat Belediyesi tarafından gerçekleştirilecek.


“HEMŞEHRİLERİMİZİN YENİ GÖZDESİ”
Ziyaretle ilgili açıklamalarda bulunan Başkan Celal Köse, “Bugün Menekşe Evler Kentsel Dönüşüm ve Millet Bahçesi projemizde büyük ilerlemeler kaydettik. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Altyapı ve Kentsel Dönüşüm Genel Müdürü Sayın Vedad Gürgen ve beraberindeki heyetle belediyemizde bir araya gelerek çalışma toplantısı gerçekleştirdik. Genel Müdürümüzün talimatları sonrası hak sahiplerimize konut teslimine kadar 810 TL kira desteği, kiracılara 1620 TL taşınma desteği vereceğiz. Ayrıca rezerv alanların bulunduğu TMO’nun tapu teslimi yapıldıktan bir hafta sonra yıkımlara başlayacağız. 266 konut, 56 işyeri, 379 araçlık açık otoparkın bulunduğu büyük projemiz şehrimizin çehresini değiştirecek, hemen karşısında inşa edeceğimiz Millet Bahçesi de devasa yeşil alanlarıyla hemşehrilerimizin yeni gözdesi olacaktır. Vizyon projemizde bizlere destek olan Cumhurbaşkanı Yardımcımız Sayın Fuat Oktay’a, Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sayın Murat Kurum’a, Anayasa Komisyonu Başkanımız Milletvekilimiz Sayın Bekir Bozdağ’a, Seçim İşleri Başkan Yardımcımız Milletvekilimiz Sayın Yusuf Başer’e şahsım ve şehrim adına teşekkür ediyorum. El ele yeni Yozgat’ı inşa edecek, şehrimizi ileri taşıyacağız” dedi.

Yorumlar


Henüz yorum eklenmemiş.

En çok okunanlar