Şu anda çalan
Sanatçı bilgisi getiriliyor
Şarkı bilgisi getiriliyor
CANLI
Yozgat Haber - Yozgat FM, Yozgat Son dakika Haberleri
Müzik Akışı
Yozgat Haber - Yozgat FM, Yozgat Son dakika Haberleri
Advertisement Advertisement

"Yozgat Hayvancılığı İçin Güç Birliği" projesi imzalandı

Yozgat Bozok Üniversitesi Veteriner Fakültesi Orta Anadolu Kalkınma Ajansı tarafından onaylanan "Yozgat Hayvancılığı İçin Güç Birliği" projesi Yozgat Valisi Ziya Polat ve Yozgat Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Karadağ tarafından düzenlenen törenle imzalandı.

"Yozgat Hayvancılığı İçin Güç Birliği" projesi imzalandı
11 Ocak 2022 10:36
1362

Göktürk VIP Özel Güvenlik

Orta Anadolu Kalkınma Ajansı 2021 Projeleri kapsamında yapılan imza töreninde, Kırsal Kalkınma Programında destek almaya hak kazanan 8 adet proje ile SOGEP kapsamında destek almaya hak kazanan 2 projenin daha sözleşme imza töreni gerçekleştirildi. 2021 projeleri kapsamında toplam 10 projeye 13 milyon 237 bin TL, 2021 yılından bu yana devam eden 6 proje ile birlikte 16 projeye toplam da 18 Milyon TL yatırım yapılmış olacak.

İmza törenine Yozgat Valisi Ziya Polat’ın yanı sıra Yozgat Milletvekili Yusuf Başer, Belediye Başkanı Celal Köse, Yozgat Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Karadağ, İl Genel Meclis Başkanı İskender Nazlı, protokol üyeleri ve proje paydaşları katıldı. Yozgat Valisi Ziya Polat törende yaptığı konuşmada proje üretmenin yanında üretilen projelerin de sürdürülebilir olması gerektiğini belirtti. Katma değer üretmenin, ekonomiye katkı sağlamanın önemine dikkat çeken Vali Polat, “Üretim ile kalkınabiliriz. Bu nedenle projelerin desteklenmesi, önem taşıyor” dedi.

Tören sonrası imzalanan proje ile ilgili bir açıklama yapan Rektör Karadağ "Yozgat Hayvancılığı İçin Güç Birliği" projesinin bölgemiz ekonomisi için çok önemli olduğunu belirterek, proje ile Yozgat Hayvancılığının da marka değeri kazanacağını belirtti. Rektör Karadağ açıklamasını şöyle sürdürdü: "Böylesine önemli projede Üniversitemiz Veteriner Fakültesi'nin olması bizim için ayrıca sevindirici bir durumdur. Projeye desteklerinden dolayı Orta Anadolu Kalkınma Ajansına,  Sayın Valimize, Milletvekillerimize, Belediye Başkanımıza, tüm emeği geçenlere ve Veteriner Fakültesi Dekanımıza teşekkür ediyorum. İnanıyorum ki imzalanan projeler kısa-orta ve uzun vadede şehrimiz ve bölgemiz için büyük bir katma değeri olacaktır." ifadelerini kullandı.

 

DAHA FAZLA YOZGAT HABERİNE ULAŞMAK İÇİN TIKLAYINIZ YOZGAT HABER

Yorumlar


Henüz yorum eklenmemiş.

En çok okunanlar