Şu anda çalan
Sanatçı bilgisi getiriliyor
Şarkı bilgisi getiriliyor
CANLI
Yozgat Haber - Yozgat FM, Yozgat Son dakika Haberleri
Müzik Akışı
Yozgat Haber - Yozgat FM, Yozgat Son dakika Haberleri
Advertisement Advertisement

Yozgat Belediyesi'nden müjde! Yağışlar barajlara yaradı

Kış mevsimi ve son günlerdeki artan yağışların ardından halkının ihtiyacını karşılayan baraj ve göletlerin su seviyesinde gözle görülür oranda bir artış oldu. Doluluk oranının yüzde 100’lere ulaşması yaz ayları öncesinde yüzleri güldürdü.

Yozgat Belediyesi'nden müjde! Yağışlar barajlara yaradı
08 Mart 2022 11:04
1565

Göktürk VIP Özel Güvenlik

Baraj ve göletlerde doluluk oranının yüzde 100’lere ulaşmış olmasına rağmen yaz aylarında sıkıntı çekilmemesi için çalışmalara kontrollü bir şekilde devam edeceklerini belirten Belediye Başkan Yardımcısı Serdar Açıkgöz, “Böyle giderse yaz aylarında su sıkıntısı yaşanmayacak” dedi.

YAĞIŞLAR BARAJLARA YARADI

Göletlerde doluluk oranının yüzde yüzlere ulaştığını belirten Belediye Başkan Yardımcısı Serdar Açıkgöz, özellikle yaz aylarında halkın su sıkıntısı çekmemesi için çalışmalara kontrollü bir şekilde devam edeceklerini dile getirdi.

Türkiye genelinde olduğu gibi bu sene Yozgat’ta da beklenilen yağışı aldıklarını dile getiren Açıkgöz, “Bu sene yağışlarımız güzel geçti. Türkiye genelinde olduğu gibi Yozgat’ta yağışları oldukça düzenli bir şekilde aldı. Şu anda barajlarımızda yüzde yüz civarında doluluk oldu” dedi.

SU SIKINTISI YAŞANMAYACAK

Özellikle yaz aylarında su sıkıntısı çekmemek için titizlikle çalışmalarına devam ettiklerini ifade eden Açıkgöz, “Göletlerimizdeki suları da ihtiyaç duyduğumuz zaman yaz ayları boyunca devreye sokacağız. İnşallah böyle giderse yaz aylarında su ile bir sıkıntımız olmayacak” şeklinde konuştu.

DAHA FAZLA YOZGAT HABERİNE ULAŞMAK İÇİN TIKLAYINIZ YOZGAT HABER

Yorumlar


Henüz yorum eklenmemiş.

En çok okunanlar