Şu anda çalan
Sanatçı bilgisi getiriliyor
Şarkı bilgisi getiriliyor
CANLI
Yozgat FM & Yozgat TV
Müzik Akışı
Program Adı
Yozgat Belediyesi kiracılarından para almayacak
Yozgat Belediyesi, faaliyetini durdurmuş ya da gelir kaybına uğramış kiracılarına nefes aldıracak çok önemli bir karar aldı.
Yozgat Belediyesi kiracılarından para almayacak
31 Ocak 2021 08:35
753

Yozgat Belediyesi, pandemi döneminde, kiracısı olan iş yerleri için kurulan komisyon tarafından esnaflarımızı rahatlatacak karar çıktı. Genelge kapsamında iş yerleri kapalı olan esnaflardan kira bedeli alınmayacak, faaliyetlerini sürdüren ama gelir kaybı yaşayan esnaflardan kiralarında da yüzde 50 indirim yapılacak.

Geçtiğimiz günlerde Belediye meclisimizin pandemi döneminde aldığı karar sonucu belediyemizin kiracısı olan işyerleri için tespit komisyonu kurulmuştu. Tespitlerini tamamlayan komisyondan belediye kiracısı esnaflarımızı oldukça rahatlatacak bir karar çıktı. Karar Şubat Ayı Belediye Meclis Toplantımızda Meclis Üyelerimizin oylarına sunulacak.

YÜZDE 50 İNDİRİM

Komisyonun kararı sonucuna göre, pandemi sürecinde genelge kapsamında işyerleri kapalı olan belediye kiracılarımızdan 01.07.2020 tarihinden 30.06.2021 tarihine kadar kira alınmamasına, faaliyetlerini sürdüren ama gelir kaybı yaşayan esnaflarımızın kiralarına 01.07.2020 tarihinden 30.06.2021 tarihine kadar yüzde 50 oranında indirim yapılmasına karar verildi.

 

ŞUBAT AYI MECLİS TOPLANTISINDA ONAYLANACAK

Komisyonun kararının Şubat Ayı Belediye Meclis Toplantımızda Meclis Üyelerimizin oylarına sunulacağını ifade eden Belediye Başkanımız Celal Köse, “Pandemi döneminin başlangıcından bu güne hemşehrilerimiz ve esnaflarımız için bir çok fedakarlık yaparak, önemli projeleri hayata geçirdik. Geçtiğimiz meclis toplantılarımızda, meclis üyelerimizle birlikte belediyemizin kiracısı olan işyerleri ile ilgili bir tespit komisyonu kurulmuştu. Komisyon kararını verdi. İnşallah, bu karar belediye kiracılarımızı oldukça rahatlatacaktır. Kararı ilk meclis toplantımızda oylayacağız. Dayanışma içinde atlatacağımız bu zor günlerde tüm kardeşlerimize can suyu olmaya devam edeceğiz. Hayırlı olsun” dedi.

Yorumlar


Henüz yorum eklenmemiş.

En çok okunanlar