Şu anda çalan
Sanatçı bilgisi getiriliyor
Şarkı bilgisi getiriliyor
CANLI
Yozgat Haber - Yozgat FM, Yozgat Son dakika Haberleri
Müzik Akışı
Yozgat Haber - Yozgat FM, Yozgat Son dakika Haberleri
Advertisement Advertisement

YOBÜ'de Mümin Sarıkaya konseri

Yozgat Bozok Üniversitesi Kariyer Merkezi tarafından Erdoğan Akdağ Kongre ve Kültür Merkezinde Mümin Sarıkaya söyleşisi ve konseri düzenlendi.

YOBÜ'de Mümin Sarıkaya konseri
07 Ocak 2022 17:23
1331

Göktürk VIP Özel Güvenlik

SMA TIP 1 hastası Yozgatlı Eslem Fatma Altındağ’ın tedavisi için düzenlenen programa Yozgat Valisi Ziya Polat ve Eşi, Yozgat Belediye Başkanı Celal Köse ve Eşi, Yozgat Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Karadağ ve Eşi, Merkez İlçe Bölük Komutanı İzzet Gönenli ve Eşi, Yozgat Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürü Zafer Kişi ve Eşi, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Güngör Yılmaz, Prof. Dr. Şenol Akın, Genel Sekreter Prof. Dr. Uğur Kölemen, Öğretim Elemanları ve öğrenciler katıldı.

Konser öncesi moderatörlüğünü Kariyer Merkezi Müdürü Doç. Dr. Sümeyra Gazel’in yaptığı söyleşide sanatçı Mümin Sarıkaya kişisel yaşamı ve müzik yolculuğu hakkında bilgiler verdi. Yozgat Bozok Üniversitesi’nde bulunmaktan dolayı büyük bir memnuniyet duyduğunu belirten Sarıkaya şunları söyledi: “Yozgat’ın Şekerpınar mahallesinde doğdum ve büyüdüm. Çocukluk yıllarından beri en büyük hedefim müzisyen olmaktı. Ailem ve çevrem sayesinde müzik hayatım başladı. Müzisyen olmamdaki en büyük destekçim abim. Bazı çocuklar kendilerini belli işlere meyil ederler ve hiçbir güç onları ondan ayıramaz bizim ki biraz öyleydi. İlkokulda iken öğretmenler sorardı: Ne olacaksın çocuğum? Kimisi, Doktor olacağım, kimisi öğretmen olacağım derdi. Öğretmenim “Mümin sen ne olacaksın?” derdi. Ben de “en büyük müzisyen olacağım” derdim. Daha çocuk yaşlarda müzisyen olmak benim için bir hedefti." dedi.

Sanatına dair de konuşan Sarıkaya, beste yapmak için dert sahibi olmak, dertlenmek gerektiğini belirterek sözlerini şöyle sürdürdü: “Ben biraz dertli bir adamım. Dert adama şarkı yazdırır. Anadolu da şöyle bir şey var. Biz biraz da dertten pay çıkarırız kendimize. Yani böyle durduğumuz yerde dertlenmeyi severiz. Hiçbir şey yokken bir şarkı dinlemekle hüzünlendiğimizi görmüşsünüzdür. Dert adamı söyletir, dert adama beste yaptırır. Dinleyen de o ölçüde şarkılarda kendini bulur. “Ben Yoruldum Hayat” şarkısı da bu ruh hali ile yazıldı, bestelendi.  Herkes bu şarkının içinde kendinden bir parça buldu. İnsanların derdini bilmeden anlatmışım. Oysaki bana soruyorlar şarkı yazmak nasıl bir duygu diye. İlham denilen şey gerçekten var arkadaşlar. O olmasa idi bu şarkı böyle kelimelere dökülmezdi.” ifadelerini kullandı.

Söyleşi sonunda Rektör Karadağ tarafından Sanatçı Mümin Sarıkaya’ya bir plaket takdim edildi. Rektör Karadağ yaptığı konuşmada "Bizleri kırmayarak SMA Hastası yavrumuza destek olmak üzere Üniversitemizde sahne alan Mümin Sarıkaya’ya teşekkür ediyorum" dedi.

Bu tür organizasyonların Yozgat Bozok Üniversitesi'nde devam edeceğini belirtti. Öğrencilerin yoğun ilgisi ile devam eden konser sonrasında Sanatçı Mümin Sarıkaya’ya Yozgat Valisi Ziya Polat tarafından bir plaket takdim edildi.

DAHA FAZLA YOZGAT HABERİNE ULAŞMAK İÇİN TIKLAYINIZ YOZGAT HABER

Yorumlar


Henüz yorum eklenmemiş.

En çok okunanlar