Şu anda çalan
Sanatçı bilgisi getiriliyor
Şarkı bilgisi getiriliyor
CANLI
Yozgat Haber - Yozgat FM, Yozgat Son dakika Haberleri
Müzik Akışı
Yozgat Haber - Yozgat FM, Yozgat Son dakika Haberleri
Advertisement Advertisement

YHT yılan hikayesine döndü

Demokratik Sol Parti (DSP) Yozgat İl Başkanı Nevzat Uçar, Yüksek Hızlı Tren Projesi yılan hikayesine döndüğünü belirterek, “ 2008 yılında temeli atılırken 2015 yılında hizmete gireceği söylenmişti. Bugün 2021’in sonuna geldik. Bu süre içerisinde 7 defa açılışı ertelendi.” dedi.

YHT yılan hikayesine döndü
01 Ekim 2021 09:25
981

Ergül Mobilya

 

Yozgat Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Başkanı Sinan Çelik, yönetim kurulu üyeleri ile birlikte Demokratik Sol Parti (DSP) İl Başkanı Nevzat Uçar’ı ziyaret ederek, TSO tarafından hazırlanan Yüksek Hızlı Tren Raporu üzerinde fikir alışverişinde bulundu. Ziyarette, Yüksek Hızlı Tren projesinin şehrin ekonomisine sağlayacağı artı ve eksiler ile esnafın genel durumu değerlendirildi.

TSO Başkanı Çelik, siyasi parti ziyaretlerini DSP ile sürdürdü. Yozgat’ın ekonomik ve sosyal durumuyla ilgili fikir alışverişinde bulunan Çelik, Yüksek Hızlı Tren başta olmak üzere, devam eden kamu ve özel yatırımlarla ilgili değerlendirmelerde bulunarak pandemi döneminde zor ve sıkıntılı bir süreç yaşayan Yozgat esnafının içerisinde bulunduğu durumla ilgili DSP Yozgat İl Başkanı Nevzat Uçar ile fikir alışverişinde bulundu. Başkan Çelik, daha sonra Hızlı Tren ve şehrin önceliklerinin yer aldığı raporu Başkan Uçar’a verdi.

Ziyaret sonrası yaptığı açıklamada duyduğu memnuniyeti ifade eden DSP Yozgat İl Başkanı Nevzat Uçar; “Ticaret Sanayi Odası Başkanı Sayın Çelik ve Yönetim kurulu üyelerine bu ziyaretlerinden dolayı çok teşekkür ediyorum. Yozgat’ın ekonomisinde lokomotif görevi yapan bir STK’nın böyle bir çalışma ortaya koyması ilimiz adına sevindirici bir çalışmadır. Öte yandan hükümetin izlediği yanlış politikalar nedeniyle esnafımız çok zor zamanlardan geçti. Bu sıkıntılı dönemler halen devam ediyor. Demokratik Sol Parti olarak Yozgat’a yapılan yatırımları yakından takip ediyoruz. Yüksek Hızlı Tren Projesi de hükümetin 13 yıldır lastik gibi sündürdüğü bir proje.  Yüksek Hızlı Tren Projesi yılan hikayesine dönmüştür. 2008 yılında temeli atılırken 2015 yılında hizmete gireceği söylenmişti. Bugün 2021’in sonuna geldik. Bu süre içerisinde 7 defa açılışı ertelendi. 7 defadır vuslatın başka baharlara kaldığına şahit oluyoruz. En tepeden tabana kadar hiç kimse projenin ne zaman biteceği konusunda bilgi sahibi değil. Diğer tarafta projenin maliyeti de belli değil. Bu projenin temeli 2008 yılında 9 milyar lira ile atılmıştı. Sonra geçen yıl AKP’nin Sivas Milletvekili çıktı 13 milyar lira dedi. Bugün harcanan para 20 milyar lirayı geçmiş durumda.

“CUMHURİYETİN İLK DEMİRYOLU PROJESİ”

Ankara-Sivas demiryolu projesi, Cumhuriyetin ilk demiryolu projesidir ve o zamanın şartlarına o zamanın teknolojisine rağmen 5 yılda tamamlanmıştı. Ankara-Sivas Yüksek Hızlı Tren projesinde 13. yılının sonundayız ve halen hizmete açılmadı.”diye konuştu. Yusuf BAĞCI

DAHA FAZLA YOZGAT HABERİNE ULAŞMAK İÇİN TIKLAYINIZ YOZGAT HABER

Yorumlar


Henüz yorum eklenmemiş.

En çok okunanlar