Şu anda çalan
Sanatçı bilgisi getiriliyor
Şarkı bilgisi getiriliyor
CANLI
Yozgat Haber - Yozgat FM, Yozgat Son dakika Haberleri
Müzik Akışı
Yozgat Haber - Yozgat FM, Yozgat Son dakika Haberleri
Advertisement Advertisement

Yaz dönemi Kur'an Kursu Bilal Şahin Cami'nde başladı

Kur'an-ı Kerim ile İslam İnanç Esasları, ibadet, ahlak ve Hz. Muhammed'in (s.a.s.) hayatı (siyer) gibi derslerin işleneceği Yaz Kur'an Kursları, Bilal Şahin Cami'nde Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı.

Yaz dönemi Kur'an Kursu Bilal Şahin Cami'nde başladı
08 Temmuz 2021 19:34
930

Göktürk VIP Özel Güvenlik

Bilal Şahin Camii’nde ara verilen Kur'an Kursları pandemi kurallarına uyularak Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı.

KORONAVİRÜS TEDBİRLERİ UYGULANACAK

Kurslardaki öğrencilerin her gün ateşi ölçülecek, hastalık belirtisi olanlar en yakın sağlık kuruluşuna yönlendirileceği kaydedildi. Kovid-19 tedbirleriyle yurt genelinde 5 Temmuz Pazartesi başlayan Kur'an kursu 20 Ağustos Cuma günü sona erecek.

HERKESE AÇIK

4-9 yaş grubundaki öğrencilerin velileri, bölgesindeki en yakın Kur'an kursuna bizzat giderek veya web sitesi üzerinden başvurabileceği bildirildi. Bu gruptaki öğrencilere sadece yüz yüze Kur'an ve dini bilgiler eğitimi verilecek. 7-15 yaş arasındaki öğrenci velilerinin, yine bizzat ya da web sitesi üzerinden başvurularını yapabilecek ancak eğitimler tercihe göre sabah 09:00 ile 12:00 arası yüz yüze veya çevrim içi olarak gerçekleştirilecek. 

Bilal Şahin, Yozgat İl Müftülüğü Bilal Şahin Cami Yaz Kur'an Kursunda eğitim gören 90  öğrenciye; Kur’an-ı Kerim, Elif Ba, kalem, baş örtü, erkek takkesi, çikolata ve çeşitli hediyeler etti.

Hayırsever İşadamı Bilal Şahin, “Diyanet İşleri Başkanlığının öncülüğünde bu yıl da camilerin şenleneceğini belirterek “Önceki yıllarda olduğu gibi bu yıl da camiler yavrularımız ile birlikte çiçek açacak.. Hafız olacak olan çocuklarımızın gözlerindeki ışık beni çok mutlu ediyor. Onlar kitapların en güzeli Kur’an-ı Kerimi öğreniyorlar. Eğitimlerini hafız olarak tamamlayıp vatanımıza ve milletimize hayırlı evlatlar olacaklardır” dedi.

 

DAHA FAZLA YOZGAT HABERİNE ULAŞMAK İÇİN TIKLAYINIZ YOZGAT HABER

Yorumlar


Henüz yorum eklenmemiş.

En çok okunanlar