Şu anda çalan
Sanatçı bilgisi getiriliyor
Şarkı bilgisi getiriliyor
CANLI
Yozgat Haber - Yozgat FM, Yozgat Son dakika Haberleri
Müzik Akışı
Yozgat Haber - Yozgat FM, Yozgat Son dakika Haberleri
Advertisement Advertisement

Vekil Sedef’den “19 Mayıs” mesajı

MHP Yozgat Milletvekili ve Dijital Mecralar Komisyonu üyesi Ethem Sedef,, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.

Vekil Sedef’den “19 Mayıs” mesajı
17 Mayıs 2021 17:43
286

Ergül Mobilya

Vekil Sedef’in mesajı şu şekilde oldu: Gazi Mustafa Kemal'in 19 Mayıs 1919'da Samsun'a çıkışıyla başlayan millî mücadele 1923'te Cumhuriyetinin ilanıyla taçlanmış, bağımsızlık aşkımız, birlik ve beraberlik ruhuyla beraber tüm dünyaya ilan edilmişti.

Türkiye Cumhuriyeti kuruluşundan bugüne azim ve kararlılığıyla bağımsızlığını tehlikeye düşürecek tehditler karşısında her yaştan, her kesimden insanıyla azim ve kararlılığını göstermiş, bağımsızlığından asla taviz vermeyeceğini tüm dünyaya ilan etmiştir.

19 Mayısın Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı olarak ilan edilmesi, bağımsızlığımızın teminatı olan gençlerimize duyulan güvenin ve onlara yüklenen sorumluluğun da en net yansımasıdır.

Cumhuriyet tarihimizde tam bağımsızlık yolunda katedilen mesafenin devam etmesi, bu emanetin korunması ve yücelmesi için gençlerimiz çok çalışacak, vatanını canından çok seven ecdadımızın verdiği mücadele karşısında bize düşen görev aynı azim ve kararlılıkla yerine getirecektir.

Bu düşüncelerle, 19 Mayıs 1919'un yıl dönümünde Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nı kutluyor, tüm gençlerimize selamlarımızı iletiyorum.

Ne mutlu Türküm diyene.

Yorumlar


Henüz yorum eklenmemiş.

En çok okunanlar