Şu anda çalan
Sanatçı bilgisi getiriliyor
Şarkı bilgisi getiriliyor
CANLI
Yozgat Haber - Yozgat FM, Yozgat Son dakika Haberleri
Müzik Akışı
Yozgat Haber - Yozgat FM, Yozgat Son dakika Haberleri
Advertisement Advertisement

Üniversitede 'Dini ve kültürel yönüyle ramazan' konulu söyleşi

Bozok Üniversitesi Ekmeleddin İhsanoğlu Tarih ve Kültür Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından “Dini ve Kültürel Yönüyle Ramazan” konulu söyleşi programı düzenlendi.

Üniversitede 'Dini ve kültürel yönüyle ramazan' konulu söyleşi
10 Nisan 2022 00:49
2078

Göktürk VIP Özel Güvenlik

Ekmeleddin İhsanoğlu Tarih ve Kültür Uygulama ve Araştırma Merkezi’nde gerçekleştirilen ve Ahmet Şevki Ergin Kültür ve Hizmet Vakfı (AŞK Vakfı) Başkanı Dr. Ali Şakir Ergin’in konuşmacı olarak katıldığı söyleşi programına Yozgat Milletvekili Av. Yusuf Başer, Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Karadağ, fakülte dekanları, daire müdürleri çok sayıda öğretim elemanı ve öğrenciler katıldı.

Ramazan ayı manevi hayatımızda seçkin yeri ve değeri olan kutsiyete ve fazilete sahip bir zaman dilimi olduğuna dikkat çekerek sözlerine başlayan Ahmet Şevki Ergin Kültür ve Hizmet Vakfı (AŞK Vakfı) Başkanı Dr. Ali Şakir Ergin: “Ramazan ayı içerisinde cereyan eden olaylardan Ramazan ayının kıymetini anlıyoruz. İnanç sistemimizde Rabbimiz bize her şeyi layıkıyla sunuyor. Bu ayda Kur’an indirildi. Kur’an-ı Kerim'in Ramazan ayı içeresinde levh-i mahfûzdan dünya semasına indirilişinin bir önemi ve anlamı var. Yine bin aydan hayırlı olan Kadir Gecesi bu ay içerisinde gizlidir. İslam’ın beş erkânından biri olan ve müminleri kötülüklerden arındırıp manevi anlamda temizleyen oruç, bu ayda tutulmaktadır. Allah’ın en sevgili kulu, insanlığın yüksek ve en mükemmel ahlak örneği, peygamberlerin sonuncusu olan Hz. Muhammed (s.a.v.)’e peygamberlik görevi bu mübarek ayda verilmiştir. Bu sebeple Ramazan ayı manevi hayatımızda seçkin yeri ve değeri olan bir zaman dilimidir” ifadelerine yer verdi.

Söyleşinin sonunda Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Karadağ katkılarından dolayı Ahmet Şevki Ergin Kültür ve Hizmet Vakfı (AŞK Vakfı) Başkanı Dr. Ali Şakir Ergin’e hediye takdiminde bulundu.

Program Bilal Şahin İlahiyat Fakültesi öğrencilerinden Halil İbrahim Güneşer ve Elif Güneşer tarafından icra edilen ney dinletisinin ardından sona erdi.

DAHA FAZLA YOZGAT HABERİNE ULAŞMAK İÇİN TIKLAYINIZ YOZGAT HABER

Yorumlar


Henüz yorum eklenmemiş.

En çok okunanlar