Şu anda çalan
Sanatçı bilgisi getiriliyor
Şarkı bilgisi getiriliyor
CANLI
Yozgat Haber - Yozgat FM, Yozgat Son dakika Haberleri
Müzik Akışı
Yozgat Haber - Yozgat FM, Yozgat Son dakika Haberleri
Advertisement Advertisement

TOKİ konutlarının okul sorunu çözüme kavuştu

AK Parti Yozgat Milletvekili ve Seçim İşleri Başkan Yardımcısı Yusuf Başer, Yozgat’ta bu yıl içerisinde hak sahiplerine teslim edilecek olan TOKİ konutlarının okul sorunun çözüldüğünü söyledi.

TOKİ konutlarının okul sorunu çözüme kavuştu
10 Eylül 2021 18:25
513

Ergül Mobilya

Yozgat 100. Yıl Sanayi Sitesi Kooperatif Başkanı Murat Dereli ve üyeleriyle bir araya gelen Başer, burada esnafın sorularını dinledi, gerekli notları alarak çözümü noktasında görüşmelerde bulundu. Okul sorunun çözmek için gerekli girişimlerde bulunduklarını vurgulayan Başer, “Okul normalde yatırım programında yoktu, biz ilave bir kaynak bulmak suretiyle dün özel idare müdürlüğümüze 2 milyon 750 bin lira parayı aktardık. Hemen ardından okul projesi başlayacak ve bölgeye hem anaokulu hem de16 derslikli ilkokul yapılacak.”dedi. 

ÇOCUKLARIMIZ YÜRÜME MESAFESİNDE OKULLARINA GİDECEK

“AK Parti Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın söylemiş olduğu ‘yavrularımızı yürüme mesafesinde okula gitme’ sözü de yerine gelmiş olacak.”diyen Milletvekili Başer,  “Özellikle paranın gelmesi noktasında Milli Eğitim Bakanımız Mahmut Özer’e a çok teşekkür ediyorum. Kendisi aslen Tokat’lı fakat biz kendisini Yozgatlı olarak görüyoruz. Ayrıca Merkez Ortaokulu’na ek olarak 16 derslikli bir okul ve bir de spor salonu yapılacak. İlimize tüm öğrencilerimize, velilerimize ve öğretmenlerimize hayırlı olsun.” diye konuştu.

DAHA FAZLA YOZGAT HABERİNE ULAŞMAK İÇİN TIKLAYINIZ YOZGAT HABER

Yorumlar


Henüz yorum eklenmemiş.

En çok okunanlar