Şu anda çalan
Sanatçı bilgisi getiriliyor
Şarkı bilgisi getiriliyor
CANLI
Yozgat Haber - Yozgat FM, Yozgat Son dakika Haberleri
Müzik Akışı
Yozgat Haber - Yozgat FM, Yozgat Son dakika Haberleri
Advertisement Advertisement

Sorgun'da imzalar atıldı

Hizmet İş Sendikası ve Sorgun Belediyesinde kadrolu ve geçici olarak çalışan sendika üyesi işçileri kapsayan 3 yıllık toplu iş sözleşmesi imzalandı.

Sorgun'da imzalar atıldı
27 Ocak 2022 11:55
1535

Göktürk VIP Özel Güvenlik

Sorgun Belediye Başkanlığında düzenlenen imza törenine, Sorgun Belediye Başkanı M. Erkut Ekinci, Hizmet-İş Sendikası Yozgat Şube Başkanı Ferman Zararsız, Disiplin Kurulu Üyeleri, Mehmet Demirbilek, Ömer Kayhan, Erdoğan Yiğit, Belediye Başkan yardımcıları, sendika üyesi işçiler katıldı. Toplu iş sözleşmesi kapsamında ücret zammı sosyal haklar hariç sendika üyesi işçilerin ücretlerine birinci yıl altı ay için yüzde 17, ikinci altı ay memur zammı ve enflasyon farkı, ikinci ve üçüncü yıl memur zammı ve enflasyon farkı uygulanacak.


Hizmet-İş Sendikası Yozgat Şube Başkanı Ferman Zararsız, Belediye Başkanı Erkut Ekinci’ye teşekkür ederek, “Sayın Başkanımız göreve geldiği gün, çalışanlarımız bizim yol arkadaşımız, biz birlikte yürüdüğümüz yol arkadaşımızı yolda bırakmayız demişti. İmzalanan toplu iş sözleşmesi ile emekçi kardeşlerimiz enflasyona ezdirmemiş gereğini yapmıştır. Sorgun Belediye Başkanımız Sayın Mustafa Erkut Ekinci, ülkemizin içinde bulunduğu ekonomik durumdan dolayı, işçilerin yaşadığı sıkıntıların farkındayız. Şirkette çalışan işçilerin ücretlerinde gereken iyileştirme yapmak için çalışmaktayız. En kısa sürede şirket işçilerinin de ücretlerinde iyileştirme yapacaklarının müjdesini vermiştir. Toplu iş sözleşmesinin imzalanmasında emeği geçen başta, Sorgun Belediye Başkanımız Erkut Ekinci’ye, Belediye Başkan yardımcılarına,sendika üyelerimize şahsım ve yönetim kurulumuz adına teşekkür ederim. İmzalanan Toplu-İş Sözleşmesi, sendikamıza, Sorgun Belediyesine ve tüm çalışan emekçi kardeşlerimize hayırlı uğurlu olsun.”diye konuştu.

DAHA FAZLA YOZGAT HABERİNE ULAŞMAK İÇİN TIKLAYINIZ YOZGAT HABER

Yorumlar


Henüz yorum eklenmemiş.

En çok okunanlar