Şu anda çalan
Sanatçı bilgisi getiriliyor
Şarkı bilgisi getiriliyor
CANLI
Yozgat Haber - Yozgat FM, Yozgat Son dakika Haberleri
Müzik Akışı
Yozgat Haber - Yozgat FM, Yozgat Son dakika Haberleri
Advertisement Advertisement

Şehit Korgeneral Osman Paşa'nın ismi caddeye verildi

Yerköy Belediye Başkan Ferhat Yılmaz, Bitlis’in Tatvan ilçesinde kaza kırıma uğrayan askeri helikopterde şehit olan 8. Kolordu Komutanı Osman Erbaş, isminin Yerköy’de bir caddeye verildiğini söyledi.

Şehit Korgeneral Osman Paşa'nın ismi caddeye verildi
30 Kasım 2021 23:47
1167

Göktürk VIP Özel Güvenlik

Yerköy Belediye Başkanı Ferhat Yılmaz, 50 yıldır Belediye Caddesi olarak geçen caddenin adının değiştirilerek, Şehit Korgeneral Osman Erbaş caddesi olarak değiştirildiğini belirtti.

Aziz şehitler için ne yapılsa az olduğunu ifade eden Başkan Yılmaz, şu açıklamalarda bulundu; “Bitlis-Tatvan kırsalında askeri helikopter düşmesi sonucu Yerköylü hemşerimiz 8. Kolordu Komutanı Osman Erbaş şehit olmuştur. Yerköy Belediyesi olarak Osman Paşamızın adını yaşatmak için Haşim Kılıç Mahallesinde bulunan 50 yıllık olan Belediye Caddesinin adını, alınan kararla Şehit Korgeneral Osman Erbaş Caddesi olarak değiştirmiş bulunmaktayız. Bizler bu vatan toprağının bölünmez bütünlüğü için canlarını hiçe sayan aziz şehitlerimiz ve gazilerimiz için ne yapsak azdır. Özgür, güçlü bir devlet oluşumuz, kahraman şehitlerimiz ve gazilerimizin sayesinde olmuştur. Bu duygu ve düşünceyle, vatanımızı kanları, canları pahasına koruyan, onurumuzu, bağımsızlığımızı tehdit eden, birlik ve bütünlüğümüze kasteden her türlü kalkışmaya karşı çıkıp bu uğurda canını feda eden tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize ise sağlık diyorum.” dedi.

DAHA FAZLA YOZGAT HABERİNE ULAŞMAK İÇİN TIKLAYINIZ YOZGAT HABER

Yorumlar


Henüz yorum eklenmemiş.

En çok okunanlar