Şu anda çalan
Sanatçı bilgisi getiriliyor
Şarkı bilgisi getiriliyor
CANLI
Yozgat Haber - Yozgat FM, Yozgat Son dakika Haberleri
Müzik Akışı
Yozgat Haber - Yozgat FM, Yozgat Son dakika Haberleri
Advertisement Advertisement

Sedef, Yozgat'ın ihtiyaçlarını Meclis gündemine taşıdı

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Yozgat Milletvekili, Dijital Mecralar Komisyonu Katip Üyesi İbrahim Ethem Sedef, Yozgat'a yapılan yatırımlar ve Yozgat'ın ihtiyaçlarını Meclis gündemine taşıdı.

Sedef, Yozgat'ın ihtiyaçlarını Meclis gündemine taşıdı
03 Kasım 2021 15:43
3021

Ergül Mobilya

MHP Grubu adına söz alan Yozgat Milletvekili Ethem Sedef, konuşmasında Yozgat'a yapılan yatırımlar ve Yozgat'ın ihtiyaçlarını dile getirdi. Sedef konuşmasında şu ifadeleri kullandı; “Yozgat’a yapılan yatırımlar ve ilimizin çeşitli ihtiyaçları” hakkında gündem dışı söz almış bulunuyorum. Saygıdeğer heyetinizi ve aziz Türk milletini saygıyla selamlıyorum. Değerli Milletvekilleri; Ülkemizin ekonomisini canlandırmak için hükümetimiz ve ilgili kurumlarımız yoğun bir çaba içerisinde.

Yaşanan piyasa hareketlerini hem ticareten, hem de siyaseten fırsata çevirmek isteyenlerin varlığı bir gerçektir. Bunu Yüce Meclisimizde neredeyse her gün yapılan hamaset dolu konuşmalar, algı çalışmaları ve ticaretin içerisinde yaşanan haksız fiyat artışlarıyla tecrübe ediyoruz.

Allah’ın izni ve Cumhur İttifakının gayretleriyle, Dünya genelinde yaşanan ekonomik bozulma, pandemi nedeniyle yaşanan ekonomik daralmayı, milletimizle el ele verip aşarak, 2023 hedeflerimize doğru durmaksızın ilerleyeceğiz.

Bozkır’ın ortasında güzel şehrim Yozgat. İlimizin ekonomisi başta tarım ve hayvancılığa bağlı şekillenmektedir.

TARIM SEKTÖRÜNDE GİRDİ MALİYETLERİ ÇİFTÇİMİZİ ZORLAMAKTADIR

Kimyevi gübre üretiminde hammadde noktasında dışa bağımlı olmamızdan dolayı gübre fiyatları dolara bağlı yükselişte. Yozgat çiftçisi bu yıl gübresiz ekim yapmak durumunda kaldı. Sertifikalı tohumların pahalı olması, akaryakıtta yaşanan yükseliş, çiftçimizi naçar bıraktı. Tarım Bakanlığımız tarafından verilen desteklerle günü kurtarmaya çalışıyorlar.

Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli’nin talimatlarıyla, yaz boyu meclis çalışmalarına verilen arayı hemşerilerimizle birlikte geçirmeye gayret ettim. "SIKILMADIK EL, GİRİLMEDİK GÖNÜL BIRAKMAYACAĞIZ"  düsturuyla kapı kapı ilçelerimizi ve köylerimizi, teşkilatlarımızla birlikte dolaştık. Bu ziyaretlerimizde hemşerilerimiz bizlere sorunlarını anlattı ve gözlemlerimiz de oldu. Çiftçilerimiz, verilen desteklerden daha çok girdi maliyetlerinin bir şekilde düşürülmesini bekliyor. Gözleri kulakları Yüce Meclisimizde. Üreticilerimiz kapasite geliştirerek yeni istihdam oluşturmak ve ilimizdeki tarım ve hayvancılıkta teknoloji ağırlıklı üretimle maliyetleri düşürüp, oradan da rekabet avantajı sağlamak istiyor.

Yozgat’ın gelişmesine ve kalkınmasına katkı sunmak için sektörler arasında işbirliğinin gelişmesi, şehirdeki imalatçıların ürünlerinin tanıtılması ve fuarlar üzerinden bir ekonomik hareketlilik sağlanması gerekir.

Valilik, Belediye, Ticaret Sanayi Odası başta olmak üzere STK’ların katılımı ve destekleri çok önem arz ediyor.

Buradan İş adamlarımıza sesleniyorum gelin Yozgat'a yatırım yapın, bizde işlerinizi kolaylaştırmak için elimizden geleni yapalım. Gelin bu toprakların kaderini elbirliğiyle değiştirelim. Kader, gurbete gitmek olmasın. Konuşmamın bu bölümünde Yozgatlı hemşerilerimin mecliste sesi olmak istiyorum. Kadışehrilli hemşerilerim Yayla Mevkii Barajı yapımının gündeme alınmasını istiyorlar. Tüm İlçelerimizde bulunan Maliye Bakanlığına bağlı kurumlarda ciddi personel eksiği var. 1-2 kişiyle hizmet vermeye çalışıyorlar. Acil personel desteğine ihtiyaçları var.

ŞÖFÖR ESNAFI ÖTV'SİZ YENİ ARAÇ ALMAK İÇİN YASA BEKLİYOR

Yozgat Merkez de kamyoncular kooperatifinde bulunan 100’e yakın şoför esnafımız TMO tarafından kurulan İç Anadolu Bölgesi Yozgat Başmüdürlüğü için teşekkürlerini sunarken Yozgat Merkez’de kapanan siloların tekrar açılmasını dört gözle bekliyorlar. Yeni silo demek başka şansı olmayan kamyoncu esnafımız için yeni iş kapısı demek.

Kümbet ovasında ekimi yapılan meşhur kuru soğanımız tarlada kaldı. Maliyetinin altında bile satışını yapamıyorlar. Geçtiğimiz yıl olduğu gibi hükümetimiz tarafından ürünlerinin alınmasını bekliyorlar.

ŞEHİR HASTANESİNDE DOKTOR EKSİK

Birde Yozgatlı hemşerilerimiz Şehir Hastanesinde yaşanan doktor eksikliğinden mustarip. Hemşerilerimiz 475 yatak, 90 poliklinik ve 104 uzman doktor ile hizmet veren Türkiye’nin ilk şehir hastanesi olması özelliğini taşıyan devasa yapı için hükümetimize teşekkürlerini sunuyor, Aynı zamanda pandemi hastanesi olarak hizmet veren kurumun doktor sayısının artırılmasını bekliyor. Hastanemizin Endokrin, Kadın Doğum, KBB, Nefroloji, Tıbbi Onkoloji ve Yoğun bakım uzmanlarına acil ihtiyacı var; diyor" ifadelerini kullandı.

DAHA FAZLA YOZGAT HABERİNE ULAŞMAK İÇİN TIKLAYINIZ YOZGAT HABER

Yorumlar


Henüz yorum eklenmemiş.

En çok okunanlar