Şu anda çalan
Sanatçı bilgisi getiriliyor
Şarkı bilgisi getiriliyor
CANLI
Yozgat Haber - Yozgat FM, Yozgat Son dakika Haberleri
Müzik Akışı
Yozgat Haber - Yozgat FM, Yozgat Son dakika Haberleri
Advertisement Advertisement

"Sana Masal Anlatmıyorum" Festivalde

Yozgat Bozok Üniversitesi Meslek Yüksekokulu Radyo ve Televizyon Programcılığı öğrencileri tarafından çekilen "Sana Masal Anlatmıyorum" isimli film uluslararası film festivali seçkisine kabul edildi.

"Sana Masal Anlatmıyorum" Festivalde
16 Eylül 2021 11:56
315

Ergül Mobilya

Yönetmenliğini Öğretim görevlisi Batuhan Kalaycı'nın üstlendiği "Sana Masal Anlatmıyorum" adlı belgesel film, İngiltere'de 11 senedir düzenlenen uluslararası The Lift-Off Sessions Film Festivali’nin resmi seçkisine kabul edildi.

SMA Hastası Umutcan'ın Hayatı Film Oldu

SMA hastası yedi yaşındaki Umutcan’ın yaşamını konu alan belgesel film iki yılda tamamlandı. Annesiyle birlikte Umutcan’ın hayatını ve yaşadıkları sıkıntıları konu alan belgeselin çekimleri evde ve dış ortamda sürdürüldü. SMA hastalığı konusunda toplumu bilinçlendirmek ve farkındalık kazandırmak amacıyla beyaz perdeye taşınan filmin çekimleri ise Antalya’da yapıldı. Film, festival seçkisinin ardından İngiltere’de izleyici ödüllerine de sunulacak olup bir kez daha başarılı bulunması halinde Pinewood stüdyolarında gösterilmeye hak kazanacak.

Öğretim Görevlisi Batuhan Kalaycı sosyal medya hesabı üzerinden:" Yönetmenliğini üstlendiğim Sana Masal Anlatmıyorum adlı belgesel film, İngiltere'de 11 senedir devam eden uluslararası film festivalinin resmi seçkisine kabul edildi! Destek olan herkese teşekkür ederim..." ifadelerine yer verdi.

 

 

DAHA FAZLA YOZGAT HABERİNE ULAŞMAK İÇİN TIKLAYINIZ YOZGAT HABER

Yorumlar


Henüz yorum eklenmemiş.

En çok okunanlar