Şu anda çalan
Sanatçı bilgisi getiriliyor
Şarkı bilgisi getiriliyor
CANLI
Yozgat Haber - Yozgat FM, Yozgat Son dakika Haberleri
Müzik Akışı
Yozgat Haber - Yozgat FM, Yozgat Son dakika Haberleri
Advertisement Advertisement

ORAN destekli projelerin sözleşmesi imzalandı

Orta Anadolu Kalkınma Ajansı (ORAN) tarafından Yozgat'ta desteklenmeye hak kazanan 18,5 milyon lira değerindeki 16 projenin sözleşmeleri imzalandı.

ORAN destekli projelerin sözleşmesi imzalandı
08 Ocak 2022 10:10
1107

Göktürk VIP Özel Güvenlik

Düzenlenen imza törenine Yozgat Belediye Başkanı Celal Köse, Yozgat AK Parti Milletvekili Yusuf Başer, Yozgat Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Karadağ, kaymakamlar ve kurum müdürleri katıldı. Yozgat Valiliği Konferans Salonunda yapılan imza töreninde, 2021 yılında Orta Anadolu Kalkınma Ajansı (ORAN) tarafından toplam 18 milyon 470 bin liralık bütçeye sahip 16 adet projeye 14 milyon 553 bin 945 bin liralık destek verildiği açıklandı.

Orta Anadolu Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Ahmet Emin Kilci yaptığı sunumda, ‘’ORAN, Yozgat ilinin tanıtımı ile ilgili birçok faaliyette bulunmuştur ve fuarlara katılım sağlamıştır. Bunun yanı sıra Sarıkaya ilçesinde bulunan tarihi Roma Hamamı’nın (Basilica Therma), UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesi'ne alınması konusunda yerel paydaşları ile iş birliği halinde olmuştur. Yozgat Çamlığı Milli Parkı için yapılan fizibilite çalışmalarına ve Yozgat Bozok Üniversitesi tarafından hazırlanan Turizm Raporu’na destek vermiştir. 2021 yılında YYDO koordinasyonu ve Yozgat Belediyesi ortaklığında ‘UNESCO Öğrenen Şehirler Ağı’ programına başvuru yapılmış, başvuru Milli Komisyon tarafından yapılan değerlendirilen başvurular arasında ilk üçe girerek final değerlendirmesi için Paris’te bulunan Uluslararası Komisyona gönderilmeye hak kazanmıştır. Bunun yanı sıra turizm rotalarının tanıtımı ve sosyal medya mecralarında yer alarak şehrin bir bütün olarak tanıtımı için önemli bir adım olan mobil uygulama için çalışmalara başlanmış olup, uygulamanın 2022 yılında hizmete sunulması planlanmaktadır’’ ifadelerini kullandı.

İmza töreninde konuşan Vali Ziya Polat, projelerin hayırlı olmasını diledi. Polat, üretimin sadece devlet aracılığıyla değil özel sektör, kadınlar ve gençler aracılığıyla yapılmasının önemli olduğunu ifade ederek, "Tüm ilçelerde 2 olan kadın kooperatifi sayısı 18'e ulaşmıştır. Yozgat için değer üretmek lazım ve üretilenleri de satmak lazım. ORAN'dan bu sene Türkiye'de tek olan Yozgat'a özel bir program çıktı. Bu projeler onun eseri. Bu sene ajans olarak KOBİ'lere destek vereceğiz. KOBİ'lerin banka üzerinden aldığı kredi faizlerini anlaşma şartlarına göre inşallah ajans olarak biz ödeyeceğiz. Yapılan projelerimizin ilimize hayırlı olmasını diliyorum." dedi.

DAHA FAZLA YOZGAT HABERİNE ULAŞMAK İÇİN TIKLAYINIZ YOZGAT HABER

Yorumlar


Henüz yorum eklenmemiş.

En çok okunanlar