Şu anda çalan
Sanatçı bilgisi getiriliyor
Şarkı bilgisi getiriliyor
CANLI
Yozgat Haber - Yozgat FM, Yozgat Son dakika Haberleri
Müzik Akışı
Yozgat Haber - Yozgat FM, Yozgat Son dakika Haberleri
Advertisement Advertisement

Milli Güreşçi Kayışdağ'dan ziyaret

Bozok Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Spor Öğretmenliği Bölümü 4. sınıf öğrencisi Yozgatlı Milli Güreşçi Beytullah Kayışdağ, Rektör Prof. Dr. Ahmet Karadağ’ı makamında ziyaret etti.

Milli Güreşçi Kayışdağ'dan ziyaret
13 Ocak 2022 10:14
1262

Göktürk VIP Özel Güvenlik

Ziyarette, Bozok Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Güçlü ve Spor Bilimleri Fakültesi Öğretim Görevlisi Mehmet İnan da hazır bulundu. Kariyerinde Dünya ve Avrupa üçüncülüğü bulunan,  ASKİ spor kulübü güreşçilerinden milli güreşçi Beytullah Kayışdağ, son olarak 24-26 Aralık 2021 tarihinde Sakarya'da düzenlenen Türkiye Büyükler Grekoromen Güreş Şampiyonası’nda 97 kiloda Türkiye Şampiyonu olarak başarılarına bir yenisini daha ekledi.

Rektör Karadağ, milli güreşçi Beytullah Kayışdağ’ı elde ettiği başarısından dolayı tebrik etti.  Mili güreşçimizin ayrıca Yozgat Bozok Üniversitesi öğrencisi olmasından mutluluk duyduğunu belirten Karadağ,  “Milli güreşçimiz son olarak Sakarya'da düzenlenen Türkiye Büyükler Grekoromen Güreş Şampiyonası’nda 97 kiloda Türkiye Şampiyonu olmuş ve Altın Madalya alarak bizleri bir kez daha gururlandırmıştır. Milli güreşçimizi inşallah Avrupa ve Dünya şampiyonu olarak görmek istiyoruz. Hemşehrimiz ve öğrencimiz Beytullah Kayışdağ’ı bir kez daha tebrik ediyor,  bundan sonraki öğrencilik ve spor hayatında başarılarının devamını diliyorum” dedi. Ziyarette Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Karadağ, günün anısına milli güreşçi Beytullah Kayışdağ’a hediye takdim etti.

DAHA FAZLA YOZGAT HABERİNE ULAŞMAK İÇİN TIKLAYINIZ YOZGAT HABER

Yorumlar


Henüz yorum eklenmemiş.

En çok okunanlar