Şu anda çalan
Sanatçı bilgisi getiriliyor
Şarkı bilgisi getiriliyor
CANLI
Yozgat Haber - Yozgat FM, Yozgat Son dakika Haberleri
Müzik Akışı
Yozgat Haber - Yozgat FM, Yozgat Son dakika Haberleri
Advertisement Advertisement

Milletvekili Başer, İnandık Baraj inşaatını inceledi

AK Parti Yozgat Milletvekili ve Seçim İşleri Başkan Yardımcısı Yusuf Başer, Yerköy ilçesinde 2 Bin 875 hektar alanı sulayacak olan İnandık Barajı yapım inşaatında incelemelerde bulunarak yetkililerden bilgi aldı.

Milletvekili Başer, İnandık Baraj inşaatını inceledi
18 Eylül 2021 08:54
610

Ergül Mobilya

Milletvekili Başer yaptığı açıklamada, AK Parti iktidarları döneminde bir damla suyun dahi gölet ve baraj yapılarak değerlendirildiğini söyledi.

Müteahhit firma ve Devlet Su İşleri yetkililerinden bilgi alan Başer, yaptığı açıklamada İnandık Barajı tamamlandığında bölge çiftçisine ekonomik olarak önemli katkı sağlayacağını söyledi.

Başer, “Yerköy ve bölgemiz tarımına adeta can verecek olan İnandık Barajı ile ürün çeşitliliği artacak kaliteli verim elde edilecektir.  Bu kapsamda İnandık Barajı 31,10 milyon metreküp su ile Belkavak, Göçerli, Buruncuk, Arifeoğlu, Süleymanlı ve Sekili’nin bir kısım tarım arazilerinin de içinde bulunduğu toplam 2 bin 875 hektar alanı sulayacak. Sulamanın başlanmasıyla çiftçimiz daha fazla ve kaliteli ürün elde edecek.” dedi.

Baraj inşaatının  yüzde 65 seviyesine ulaşmış olduğunu vurgulayan Başer, “Barajımızda Silindirle Sıkıştırılmış Beton imalatı ve dolgu imalatları devam ediyor. Barajımızı 2022 yılında tamamlamayı hedefliyoruz. Yozgat’ımıza ve Yerköy’ümüze şimdiden hayırlı olsun”diye konuştu.

Yorumlar


Henüz yorum eklenmemiş.

En çok okunanlar