Şu anda çalan
Sanatçı bilgisi getiriliyor
Şarkı bilgisi getiriliyor
CANLI
Yozgat Haber - Yozgat FM, Yozgat Son dakika Haberleri
Müzik Akışı
Yozgat Haber - Yozgat FM, Yozgat Son dakika Haberleri
Advertisement Advertisement

Milletvekili Başer, Akdağmadeni Bahçecik Barajımızın inşaatı yeniden başlıyor

Ak Parti Yozgat Milletvekili ve Genel Merkez Seçim İşleri Başkan Yardımcısı Yusuf Başer, Akdağmadeni Bahçecik Barajının ihale izni Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli tarafından onaylandığını açıkladı.

Milletvekili Başer, Akdağmadeni Bahçecik Barajımızın inşaatı yeniden başlıyor
01 Nisan 2021 14:40
609

Ergül Mobilya

Ak Parti Yozgat Milletvekili Yusuf Başer yaptığı açıklamada; "Yüklenici firmanın iş tasfiyesi nedeniyle durdurulan Bahçecik Barajımızın ihale izni Tarım ve Orman Bakanımız Sn. Dr. Bekir Pakdemirli tarafından  onaylandı.
Yakında ihaleye çıkıyoruz. Barajımız, Akdağmadeni Sağıroğlu Köyüne 1,5 km mesafede  bulunmaktadır. Barajımızın  temelden yüksekliği 70 metre, sulama sahası 8000 ha, depolama hacmi 33,24 milyon m3 tür.


Akdağmadeni, Kadışehri ve Saraykent ilçelerimizin topraklarını bereketlendirecek, tarımsal üretime büyük katkı sunacak Barajımız tamamlandığında Akdağmadeni Sağıroğlu, Tarhana, Kadışehri İlçesi Derbent, Buzluk, Çepni, Yakacık, Yanık, Kemalli, Vasfibey, Üçağaç, Gümüşdiğin, Kıyılı, Yangı, Kabalı, Örencik Köyleri ile Saraykent İlçesinin Çiçeklihöyüğü, Kesikköprü, Çiçekli ve İzibüyük köyleri sulanacaktır. Barajımız Akdağmadeni, Kadışehri, Saraykent  ilçelerimiz ile Yozgatımıza hayırlı olsun." dedi.

Yorumlar


Henüz yorum eklenmemiş.

En çok okunanlar