Şu anda çalan
Sanatçı bilgisi getiriliyor
Şarkı bilgisi getiriliyor
CANLI
Yozgat Haber - Yozgat FM, Yozgat Son dakika Haberleri
Müzik Akışı
Yozgat Haber - Yozgat FM, Yozgat Son dakika Haberleri
Advertisement Advertisement

Kene savarlar doğaya salınacak

Yaz döneminde keneyle mücadele için yüzlerce kınalı keklik, Saraykent’te doğaya salınacak.

Kene savarlar doğaya salınacak
10 Kasım 2021 11:05
2379

Ergül Mobilya

Saraykent Kaymakamı Ali Açıkgöz, yaz döneminde keneyle mücadeleye yönelik hazırlıklar kapsamında Çalatlı Keklik Üretim İstasyonu’nu ziyaret etti.
Doğa Koruma Milli Parklar Genel Müdürlüğü Yozgat Şube Müdürlüğüne bağlı Çalatlı Keklik Üretim İstasyonu’nda yetiştirilen kınalı keklikler, Türkiye’nin birçok ilinde doğaya salınıyor. 2007 yılından bu yana aralıksız üretim yapılan istasyonu inceleyen Kaymakam Açıkgöz’e Yozgat Şube Müdürü Cihan Eğilmez eşlik ederek istasyon hakkında bilgi verdi.


Yaz dönemi gelmeden keneyle mücadele çalışmalarına başlandığını ifade eden Kaymakam Ali Açıkgöz: “Yaz döneminde özellikle kırsal alanda kene ile ilgili birtakım sıkıntılar yaşandığını tespit ettik. Bu kapsamda bir çalışma başlatmak adına, ülkemizin en önemli keklik üretim merkezlerinden birisi olan Çalatlı Keklik Üretim İstasyonu’na geldik. İlçe Av Komisyonu’muzda alacağımız kararla bazı bölgeleri avlanmaya kapatacağız. Ve bu noktalara yüzlerce kınalı keklik bırakacağız. Üretim istasyonunu bize gezdiren şube müdürümüz Sayın Cihan Eğilmez’e ve şube şefi Metin Yıkılmaz’a teşekkür ediyorum.” dedi.

DAHA FAZLA YOZGAT HABERİNE ULAŞMAK İÇİN TIKLAYINIZ YOZGAT HABER

Yorumlar


Henüz yorum eklenmemiş.

En çok okunanlar