Şu anda çalan
Sanatçı bilgisi getiriliyor
Şarkı bilgisi getiriliyor
CANLI
Yozgat Haber - Yozgat FM, Yozgat Son dakika Haberleri
Müzik Akışı
Yozgat Haber - Yozgat FM, Yozgat Son dakika Haberleri
Advertisement Advertisement

Kapanan köy yollarının tamamı açıldı

Tüm yurt genelinde olduğu gibi Yozgat’ta da etkili olan kar yağışı nedeniyle 247 köy yolu ulaşıma kapanmıştı. İl Özel İdaresi ekiplerinin yoğun çalışmaları neticesinde kapalı köy yollarının tamamı yeniden ulaşıma açıldı.

Kapanan köy yollarının tamamı açıldı
26 Ocak 2022 10:28
1111

Göktürk VIP Özel Güvenlik

Yozgat Özel İdaresi Genel Sekreteri Nazif Yılmaz, İl ve İlçe köylerinde etkili olan kar yağışıyla birlikte ekipler tarafından Yozgat genelinde karla mücadele çalışmalarının aralıksız devam ettiğini söyledi.

Yoğun kar ve tipi nedeni ile açılan yolların tekrar kapandığını vurgulayan Genel Sekreter Yılmaz, “Bugün itibariyle il genelinde kapalı köy yolumuz bulunmamaktadır. Çalışmalarımızda kapalı olan köy yollarında önceliği hastası bulunan köylere vererek herhangi bir olumsuzluk yaşanmasını sağladık. İlimiz genelinde bu zamana kadar 543 köyde 4.050 kilometrelik yol güzergahında kar mücadelesi yaptık. Yozgat genelinde 12 lokasyon bölgesinde 17 ekip 175 personel ve 99 araçla kar mücadelesini sürdürüyoruz.
İl Genel Meclis Başkanı İskender Nazlı ve Genel Sekreter Nazif Yılmaz İl Özel İdaresi ekiplerinin aralıksız sürdürdüğü karla mücadele çalışmalarını yerinde inceledi.

DAHA FAZLA YOZGAT HABERİNE ULAŞMAK İÇİN TIKLAYINIZ YOZGAT HABER

Yorumlar


Henüz yorum eklenmemiş.

En çok okunanlar