Şu anda çalan
Sanatçı bilgisi getiriliyor
Şarkı bilgisi getiriliyor
CANLI
Yozgat Haber - Yozgat FM, Yozgat Son dakika Haberleri
Müzik Akışı
Yozgat Haber - Yozgat FM, Yozgat Son dakika Haberleri
Advertisement Advertisement

Kanyon'da Doğa Yürüyüşü Yapıldı

"Genç Değişim, Genç Gelişim" projesi kapsamında Aydıncık Kazankaya Kanyonunda doğa yürüyüşü yapıldı.

Kanyon'da Doğa Yürüyüşü Yapıldı
30 Ağustos 2021 14:48
815

Ergül Mobilya

Gençlik Projeleri Destek Programı kapsamında Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından desteklenen, Sorgun Gençlik Derneği koordinatörlüğünde ve Sorgun Gençlik Merkezi işbirliğinde yürütülen "Genç Değişim, Genç Gelişim" başlıklı proje çerçevesinde Aydıncık Kazankaya Kanyonunda doğa yürüyüşü yapılarak, Haceş müzesi 60 genç ile birlikte ziyaret edildi. Yapılan doğa yürüyüşü ve ziyaret hakkında Sorgun Gençlik Derneği açıklamada bulundu.

Sorgun Gençlik Derneği olarak her fırsatta Yozgat'ın keşfedilmeyi bekleyen güzelliklerini gençlere tanıtmaya devam ediyoruz.

"İlimizin mevcut kırsal turizm alanlarıyla alternatif bir turizm merkezi olmaya adaydır. Ekonomisi tarım, hayvancılık ve madenciliğe dayalı olan Yozgat’ın turizm sektöründe de gelişmesi kırsal kalkınmayı olumlu yönde etkileyeceğine inanmaktayız. Fakat ilimizin kırsal turizm açısından gelişmesi için gerekli olan doğal, kültürel, tarihi değerlere sahip olmasına rağmen mevcut kırsal turizm potansiyelini istenilen şekilde değerlendiremediği ve tanıtılamadığı görülmektedir.
SORGED olarak, mevcut turizm potansiyeli olan ilimizi gençlerimize tanıtmak için çeşitli faaliyet düzenlemekteyiz. Bundan sonraki süreçte de  Yozgat ilinin keşfedilmeyi bekleyen güzelliklerini gençler tarafından keşfedilmesi için bu tür faaliyetlere devam edeceğiz. " dedi.
 

Yorumlar


Henüz yorum eklenmemiş.

En çok okunanlar