Şu anda çalan
Sanatçı bilgisi getiriliyor
Şarkı bilgisi getiriliyor
CANLI
Yozgat Haber - Yozgat FM, Yozgat Son dakika Haberleri
Müzik Akışı
Yozgat Haber - Yozgat FM, Yozgat Son dakika Haberleri
Advertisement Advertisement

"Herkes İçin Sinema" İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından onaylandı

Yozgat şehir merkezinde çalışmalarını sürdüren Sinema Okuryazarları Derneği’nin, “Herkes İçin Sinema” adlı projesi İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından onaylandı.

"Herkes İçin Sinema" İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından onaylandı
30 Kasım 2020 13:00
638

Ergül Mobilya

Yozgat’ta Sevgi Evleri’nde konaklayan yaşları 12 – 17 arasında değişen 25 çocuğa medya ve dijital oyunların zararlı etkileri konusunda bilgi vermeyi amaçlayan proje, katılımcılara film ve belgesel çekme konusunda da eğitim imkanı sunacak. 5 ay sürecek projede, uygulamalı senaryo yazarlığı, kamera ve drone kullanımı gibi eğitimler de verilecek. Eğitimler sonucunda projeye dahil olan 25 katılımcının filmlerinden bir gala gecesi düzenlecek. Törende filmler ve proje aşamalarından çekilen görüntüler izleyici ile buluşacak. Yozgat Valiliği, Yozgat Bozok Üniversitesi, Yozgat, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’nün paydaşlığında gerçekleşen proje için Sinema Okuryazarları Derneği Başkanı Öğr. Gör. Batuhan Kalaycı, “ Proje üzerinde uzun süre çalıştık. Özellikle Yozgat’ta Sevgi Evleri’nde konaklayan çocuklarımıza medyanın zararlı etkileri hakkında bilgi vermek, onları son derece bilindik bir alana yönlendirmek ve meslek kazandırmak projenin öncelikli amaçları arasında.

Herkes İçin Sinema adlı çalışmamızı her zaman destekleyen ve sürecin her aşamasında yanımızda olan Yozgat Valimiz Sayın Ziya Polat Bey’e de özellikle çok teşekkür ederim. Zira projemiz sayın valimizin desteği ve yönlendirmesi ile daha da olgunlaştı ve umarım meyvelerini de yakında toplayacağız.” dedi. Kalaycı ayrıca “ Üniversite ve resmi kurumlar ile yerel halkın bir proje üzerinde buluşması, çalışmanın her yönden önemli kazanımlarının olması göz önünde bulundurulduğunda mensubu olduğum Yozgat Bozok Üniversitesi’ne ve rektörümüz Sn. Ahmet Karadağ hocamıza da destekleri için çok teşekkür ederim.

Projede üniversitemiz Sosyal Bilimler Myo, Radyo Televizyon Programı öğrencileri de, Sevgi Evleri’nden seçilen çocuklara eğitmenlik ve danışmanlık hizmeti verecek. Her yönden olumlu etkileri olacak proje için çalışmalara başladık. Süreç içerisinde ve projenin geliştirilerek doğru yönetilmesinde her daim destek veren Yozgat İl Dernekler Müdürü Sn. Hakkı Yurtlu Bey’e de teşekkürü bir borç bilirim.” şeklinde konuştu.

Herkes İçin Sinema adlı projenin ilk ayağı olan eğitimler kapsamında Yozgat’a, Marmara Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç Dr. Ali Murat Kırık, Karabük Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Burak Türten, Kırıkkale Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Dilek Ulusal, Sinema Yazarı ve eleştirmeni Suat Köçer gibi birçok isim de katılacak. Alanında ünlü birçok yönetmen ve senarist de projeye çevrimiçi katılarak destek verecek. 

Yorumlar


Henüz yorum eklenmemiş.

En çok okunanlar