Şu anda çalan
Sanatçı bilgisi getiriliyor
Şarkı bilgisi getiriliyor
CANLI
Yozgat FM & Yozgat TV
Müzik Akışı
Program Adı
Gazilere, Devlet Övünç Madalyası ve Beratı verildi
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan adına Vali Ziya Polat tarafından, vYozgat’ta ikamet eden kahraman gazilere, Devlet Övünç Madalyaları ve Beratları verildi.
Gazilere, Devlet Övünç Madalyası ve Beratı verildi
21 Ocak 2021 13:37
408

Ergül Mobilya

21 Şubat 2016 tarihinde Diyarbakır Sur İlçesinde bölücü terör örgütü mensuplarıyla girilen silahlı çatışmada gazi olan Jandarma Uzman Çavuş Alpaslan Gürün ve 20 Mart 2016 tarihinde Mardin İli Nusaybin İlçesinde bölücü terör örgütü mensuplarıyla girilen silahlı çatışmada gazi olan Jandarma Uzman Çavuş Emirhan Gazi Altan’a Devlet Övünç Madalyası ve Beratı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan adına Vali Ziya Polat tarafından takdim edildi.

Vali Ziya Polat, yaptığı konuşmada; Türk Milletinin ilelebet payidar olmasını bu kahraman gazilere borçlu olduğunu söyledi.

Vali Polat, “Şüphesiz ki bu vatan için, bu millet için herkes bir şeyler yapmış veya yapmaya devam etmektedir. Ama sizler bu vatan için, bu millet için bedeninizin birer parçasını feda ettiniz. Bunun karşılığı hiçbir şeyle ödenemez. Milletimizin gönlü ve Türkiye Cumhuriyeti Devletinin her kurumunun ve her kademesinin kapılarının daima sizlere sonuna kadar açık olduğunu bir kez daha hatırlatmak isterim. Türkiye Cumhuriyeti Devleti olarak; vatan ve millet uğruna şehitlik ve gazilik mertebesine yükselmiş evlatlarımızı asla unutmayacağız, unutturmayacağız” diye konuştu.

 

Yorumlar


Henüz yorum eklenmemiş.

En çok okunanlar