Şu anda çalan
Sanatçı bilgisi getiriliyor
Şarkı bilgisi getiriliyor
CANLI
Yozgat Haber - Yozgat FM, Yozgat Son dakika Haberleri
Müzik Akışı
Yozgat Haber - Yozgat FM, Yozgat Son dakika Haberleri
Advertisement Advertisement

Esertürk'ten sürücülere sis ve buzlanma uyarısı

Yozgat İl Emniyet Müdürü Murat Esertürk, hava sıcaklıklarının eksi derecelere düşmesi sebebiyle sürücüleri sis ve buzlanmaya karşı dikkatli araç kullanmaları konusunda uyardı.

Esertürk'ten sürücülere sis ve buzlanma uyarısı
21 Ocak 2021 13:31
313

Ergül Mobilya
 

İl Emniyet Müdürü Murat Esertürk, yaptığı açıklamada, son günlerde hava sıcaklıklarının eksi 10 derecelere kadar düşmesi ve zaman zaman meydana gelen sis sebebiyle de  trafikte seyreden sürücülerin daha dikkatli olmasını istedi.

Esertürk,”Yozgat konumu itibariyle doğu ile batı illerinin kesiştiği noktada bulunmasından dolayı karayolunda zaman zaman trafik yoğunluğu yaşanabiliyor. Hava sıcaklıklarının eksi derecelerin çok altında olması beraberinde buzlanmalara sebep olmaktadır. Bu tip buzlanmalar nedeniyle her yıl meydana gelen kazalarda yüzlerce insanımız maalesef trafik kazalarında yaralanmakta ve hayatını kaybetmektedir. O yüzden sürücülerimizin özellikle bu aylarda sis ve buzlanmalara karşı dikkatli olmasını istiyoruz.”diye konuştu.

Araç sahiplerinin araçlarının kışlık bakımını mutlaka yaptırmaları gerektiğine dikkat çeken Esertürk, “Yozgat’ta kış ayları soğuk ve çetin geçiyor. Son günlerde meteoroloji tahminlerine göre kar yağışının etkili olacağı bildiriliyor. Bu bakımdan sürücülerimiz araçlarının kış şartlarına uygun hale getirmesini öneriyoruz. Kış lastiği başta olmak üzere antifriz ve diğer periyodik bakımlarını mutlaka gözden geçirmeleri gerekmektedir. Karlı ve sisli havalarda mutlaka araç takip mesafesini koruyarak hareket edilmesi muhtemel kazaların yaşanmasının da önüne geçecektir. Trafik kurallarına ve işaret levhalarına mutlaka riayet edilmelidir. Sürücülerimiz belki gidecekleri yere  5 dakika geç kalabilir ama daha sağlıklı bir şekilde ulaşabilir. Amacımız vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğini sağlayarak en iyi şekilde kazasız, belasız seyahat etmelerini sağlamaktır. Buna yönelik ekiplerimiz denetimlerini aralıksız sürdürmektedir.”şeklinde konuştu.

DAHA FAZLA YOZGAT HABERİNE ULAŞMAK İÇİN TIKLAYINIZ YOZGAT HABER

Yorumlar


Henüz yorum eklenmemiş.

En çok okunanlar