Şu anda çalan
Sanatçı bilgisi getiriliyor
Şarkı bilgisi getiriliyor
CANLI
Yozgat FM & Yozgat TV
Müzik Akışı
Program Adı
Duyun şoförün sesini!
Şoför esnafının yaşadığı sıkıntının çözümlenmesi için sürüş sürelerinin yeniden ayarlanması talep edildi.
Duyun şoförün sesini!
03 Mart 2021 10:01
564

Ergül Mobilya

Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Latif Altın ve Şoförler Odası Başkanı İlhami Bakıcı, şoför esnafının yaşadığı sıkıntıya çözüm üretilmesini istedi. Sürüş sürelerinin 4 + 4 + 4 Şeklinde 12 saatte çıkarılmasının talep eden Altın ve Bakıcı, “Cumhurbaşkanı Yardımcımız Fuat Oktay ve Yozgat milletvekillerimizin bu soruna çözüm üretmesini bekliyoruz” dedi.

Şoför esnafının sürüş sürelerinin uzatılması için Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Latif Altın ve Şoförler Odası Başkanı İlhami Bakıcı ve ilçe Şoförler Odası Başkanları ortak bir bildiri yayınladı.

Yaşanılan mağduriyetin giderilmesi talebinde bulunulan bildiride şu görüşlere yer verildi:

“Yozgat ili ve ilçe Şoförler ve Nakliyeciler Odası Başkanları olarak üyelerimizden almış olduğumuz şikayetler doğrultusunda; şehirler arası nakliye işiyle uğraşan şoförler kanununa göre 4,5 saatte bir mola vermek zorundadırlar ve molaların 15 ila 45 dakika arasında olması gerekmektedir. 45 dakikalık mola süresinin ardından araç sürücüleri bir 4,5 saat daha araç kullanabilirler. Kanunen araç sürücülerinin 24 saat içinde 9 saatten fazla yol yapmamaları zorunludur. 9 saati dolduran şoförlerimiz bazı tesislerin ve benzin istasyonlarının ağır vasıta kabul etmemesi, yeterli kamyon ve tır parkı olmamasından dolayı saatlere uymakta zorluk çekmektedirler. Bu gibi durumlarda mecburi süre aşımı yapılmaktadır.

Her süre aşımında ehliyetinden 20 puan düşmektedir. Bu durum 5 kere tekrarlandığında ehliyete 1 yıl süreyle el konulmaktadır. Esnafımızın mağduriyetinin giderilmesi için sürüş sürelerinin 4 + 4 + 4 Şeklinde 12 saatte çıkarılmasını talep etmekteyiz. Zorlu şartlar altında çalışan Şoförlerimizin bu haklı şikayetlerine çözüm bulunmasını Sayın Cumhurbaşkanı Yardımcımız Fuat Oktay ve ilimizin değerli milletvekillerinden önemle rica ediyoruz.”

Yorumlar


Henüz yorum eklenmemiş.

En çok okunanlar