Şu anda çalan
Sanatçı bilgisi getiriliyor
Şarkı bilgisi getiriliyor
CANLI
Yozgat Haber - Yozgat FM, Yozgat Son dakika Haberleri
Müzik Akışı
Yozgat Haber - Yozgat FM, Yozgat Son dakika Haberleri
Advertisement Advertisement

Duykon Fransa Yozgatlılar Federasyonu kuruldu

Dünya Yozgatlılar Konfederasyonu üyesi (DUYKON) üyesi Fransa Yozgatlı Dernekler Federasyon  kurulması  için Yozgatlı dernek başkanları bir araya geldiler.

Duykon Fransa Yozgatlılar Federasyonu kuruldu
23 Şubat 2021 09:02
462

Ergül Mobilya

Fransa'nın Lyon şehrinde Yozgat Saraykentliler  derneği başkanı  Nuri Meriç'in öncülüğünde toplanan Yozgat sevdalı dernek başkanı ve iş insanı hemşehrilerimiz istişareler ettiler. İstişareler sonucunda  Faransa Yozgatlı Dernekler Federasyonu Nuri Meriç başkanlığında kuruldu.


Avrupa DUYKON basın temsilcisi gazeteci Doğan Tufan'a bilgi veren, Nuri Paşa Meriç, " Yozgat sevdalı 50 Yozgatlı iş adamı ve dernek başkanı hemşehrilerimizle bir araya geldik birliğimizi gelecek de daha büyük bir çatı altında toplanmayı ülkemizle birlik içerisinde DUYKON teşkilatımızın önderliğinde Fransa Yozgatlılar Federasyonumuzun resmi kuruluş protokolümüzü dernekler masasına vereceğiz. FRANSA Yozgatlı Dernekler Federasyonumuz şimdiden hayırlı olsun"dedi. Daha sonra Nuri Meriç ve yönetimi Yozgatımızın milli yemeği olan tandır kepabımızla birlikde  Arapaşi ikramı yapıldı. Birlik içinde yenen yemekden sonra tebrikleşerek  vedalaşdılar.

Yorumlar


Henüz yorum eklenmemiş.

En çok okunanlar