Şu anda çalan
Sanatçı bilgisi getiriliyor
Şarkı bilgisi getiriliyor
CANLI
Yozgat FM & Yozgat TV
Müzik Akışı
Program Adı
Duykon Dünya Yozgatlılar Konfederasyonu basın bildirisi yayınladı
Dünya Yozgatlılar Konfederasyonu Genel Başkanı H. Ahmet Yılmaz, yurt dışına çıkmakta iken otomobilinde yüklü miktarda yasa dışı uyuşturucu madde (eroin) yakalandığı iddia edilen Veysel FİLİZ ile alakalı basın bildirisi yayınladı.
Duykon Dünya Yozgatlılar Konfederasyonu basın bildirisi yayınladı
23 Aralık 2020 13:49
789

DUYKON Dünya Yozgatlılar Konfederasyonu Genel Başkanı H. Ahmet Yılmaz basın bildirisi yayınladı.

Dünya Yozgatlılar Konfederasyonu'nun basın bildirisi şu şekilde;

Bir kısım Ulusal ve Uluslararası Basında, 09.12.2020 tarihinde Hamzabeyli Gümrük Kapısından yurt dışına çıkmakta iken otomobilinde yüklü miktarda yasa dışı uyuşturucu madde (eroin) yakalandığı iddia edilen Veysel FİLİZ ‘in, sözde ‘’Avrupa Yozgatlılar Federasyonu Başkanı’’ olduğu şeklinde tanıtılarak yayılan haberler Konfederasyonumuz ve bağlı Federasyonlar, Dernekler ile diğer STK yönetimleri ve üyeleri arasında rahatsızlıklar yarattığı gibi, anılan STK’ lar üzerinde olumsuz etki yarattığından kamuoyunun bilgilendirilmesi zorunlu olmuştur.

Adı geçen şahıs,  kişisel ve örgütsel faaliyetlerinde şüphe edilen olumsuzluklar nedeniyle 25.02.2020 tarihinde, Konfederasyonumuzun 2020/2 Sayılı, Yönetim Kurulu kararı ile resmi olarak ihraç edilmiş olup,  gerek Konfederasyonumuzda gerekse,  bağlı yurt içi ve yurt dışı Federasyonlarımızda kendisinin her hangi bir görevi, yetkisi ve temsili bulunmamaktadır.

Hiç kimse Yozgat Adını resmi statüsü olmadan Sahte Kartvizit basarak, Sosyal Medya hesapları açarak kendi menfaati ve çıkarları için kılıf olarak kullanamaz kendi kendini başkan atayamaz. Resmi STK’ların başkan ve yönetimleri, tüzüğüne bağlı olarak yapılan genel kurullara bağlı seçimlerle oluşturulur. 2018 yılında onlarca Federasyon ve yüzlerce hemşeri derneğinin kabulü ile oluşan Dünya Yozgatlılar Konfederasyonu ve yönetim kadrosu yalnızca resmi seçimlerle belirlenmektedir. Herhangi bir resmiyeti, bulunduğu ülke tarafından onaylı karar defteri, yönetim kurulu tarafından onaylanmış, bağlı bulunduğu bir tüzüğü olmayan gayri resmi oluşumlar kurum ve kuruluşlarımızla ilişkili değildir.

Bu nedenle; son günlerde ulusal, yerel ve sosyal medyada ismi olumsuzluklarla anılan şahsın ve sözde kurumunun Konfederasyon, Vakıf, Federasyon, Dernek ve Temsilciliklerimiz ile hiçbir bağı ya da ilişkisi bulunmadığı gibi ‘’Avrupa Yozgatlılar Federasyonu’’ adında ne Avrupa’da ne de Türkiye’ de herhangi resmi bir kuruluş bulunmamaktadır. Sosyal Medya hesapları dışında bir yeri ve adresi bulunmayan sözde toplulukların kişisel çıkar ve menfaatler adına var olmaya çalıştıklarını bundan duyduğumuz kuşku ve rahatsızlığı daha önce de Şubat 2020 tarihinde de kamuoyu bildirisi ile duyurmuştuk.

Sonuç olarak Yozgat isminin, kişilerin şahsi olumsuzlukları ile ilişkilendirilmesi hem Yozgat şehrinin marka değerine, hem de Yozgatlı olmaktan her şartta gurur duyan Dünya genelinde yaşayan kıymetli Hemşehrilerimize derinden zarar vermektedir. Kamuoyuna saygı ile duyurulur.  

                                       

Yorumlar


Hüseyin
23 Aralık 2020 20:02
Ne oldu, bunu da cemaate bağlasa idi, dernek herhalde sahip çıkar dı bu hırsız yalancı pislikler iftiracı ya
Sorgulayan
23 Aralık 2020 19:06
klasik dolandırıcı taktiği bu adama üniversitede konuşma bile yaptırdılar bu sahte sıfatlarla!!

En çok okunanlar